Název práce: Nezaměstnanost za Velké hospodářské krize v Československu. Různé pohledy na její řešení
Autor(ka) práce: Hložánková, Lucie
Vedoucí práce: Jakubec, Ivan
Oponenti práce: Fabianková, Klára
Ve své bakalářské práci na téma "Nezaměstnanost za Velké hospodářské krize v Československu" se budu zabývat otázkou, která je stále aktuální, tj. existence, růst a podpora v nezaměstnanosti na konci dvacátých a první polovině třicátých let. Jaký systém podpory v sociální situaci existoval v Československu za první republiky? Jak se situace změnila s příchodem Velké hospodářské krize? Jaký měla krize dopad na občany a na výši nezaměstnanosti? Stěžejní částí práce pak bude část zkoumající návrhy a koncepty řešení složité situace panující v zemi. S jakými návrhy na zlepšení přicházely jednotlivé politické strany? Vedla horšící se situace mezi občany skutečně ke stále větší podpoře Komunistické strany Československa? Měla hospodářská krize v Československu vliv na změnu politického smýšlení v zemi? Na všechny tyto otázky se budu snažit hledat odpovědi ve své práci. Budu se opírat o nejnovější odbornou literaturu a vydané prameny.
Klíčová slova: gentský systém; politické strany; sociální péče; sociální politika; nezaměstnanost
Název práce: Unemployment during the Great Depression in Czechoslovakia. Different wievs on her solutions
Autor(ka) práce: Hložánková, Lucie
Vedoucí práce: Jakubec, Ivan
Oponenti práce: Fabianková, Klára
This thesis called "Unemployment during the Great Depression in Czechoslovakia" is based on still current question, which is the existence, growth and support in unemployment at the end of the 2nd and the first half of the 3rd decade of the 20th century. What kind of social system existed in Czechoslovakia during the First Republic? How the situation had changed when the Great Depression came? What impact had the Depression on Citizens and the growth of unemployment? Fundamental part of the thesis studies proposals and concepts of the solution of the complicated situation in the country. What were the proposals of particular parties? Did the worsening situation between Citizens lead to the bigger support of the Communist Party? Had the Great Depression in Czechoslovakia effect to the change of political meanings in the country? I will try to find all the answers for these questions in my thesis.
Klíčová slova: gent system; political parties; social care; social policy; unemployment

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Národní hospodářství
Fakulta: Národohospodářská fakulta