Šanghajská organizace pro spolupráci

Osoba oponující práci: Sato, Alexej

Název práce: Šanghajská organizace pro spolupráci
Typ práce: Bakalářská práce
Abstrakt: Tato bakalářská práce se bude zabývat tématem rozvoje a perspektivou Šanghajské organizace pro spoluprácí. Šanghajská organizace pro spolupráci může hrát důležitou roli ve vývoji Asie. Existuje možnost, že organizace bude schopna vyřešit hlavní problémy regionu, jako jsou problémy bezpečnosti, velké rozdíly v úrovni hospodářského rozvoji států tohoto regionu a problémy spojené s infrastrukturou, zejména v oblasti energetiky a dopravy. Ale v současné době není jasné, jak bude probíhat další rozvoj Šanghajské organizace pro spolupráci.Účelem této práci je pochopit aktuální situaci v rámci organizace a snaha analyzovat současné podmínky členských států pro další rozvoj. Dalším cílem je určit perspektivy organizace na základě analýzy. Práce bude zaměřena na aktuální ekonomické, kulturní a vojenské vztahy mezi zúčastněnými zeměmi, takže se v ní budou zkoumat energetická a dopravní oblast.
Klíčová slova: SCO; Rusko; Čína; spolupráce; Šanghajská; organizace

Studijní program a Studijní obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Typ studijního programu: Bakalářský studijní program
Jméno přidělované hodnosti: Bc.
Název fakulty: Fakulta mezinárodních vztahů
Název katedry: Katedra mezinárodního obchodu

Název práce: Šanghajská organizace pro spolupráci
Překlad názvu: Shanghai organization for cooperation
Typ práce: Bachelor thesis
Abstrakt: This thesis is about the development and prospects of the Shanghai Cooperation Organization. Shanghai Cooperation Organization can play an important role in the development of Asia. There is a possibility that the organization will be able to solve the region's major problems, such as security issues, large differences in the level of economic development of the countries and the issues associated with infrastructure, especially in energy and transport. But it is not clear enough how the further development of the Shanghai Cooperation Organization will go. The purpose of this work is to understand the current situation within the organization and to analyze the current conditions of the member states for further development. Another objective is to determine the perspective organization based on the analysis. Work will focus on current economic, cultural and military relations between the participating countries.
Klíčová slova: SCO; cooperation; organization; Shanghai

Typ studijního programu: Bakalářský studijní program
Jméno přidělované hodnosti: Bc.
Název fakulty: Faculty of International Relations
Název katedry: Department of International Trade