Výuka vývoje webové aplikace ve frameworku Spring

Název práce: Výuka vývoje webové aplikace ve frameworku Spring
Autor(ka) práce: Viterna, David
Vedoucí práce: Pecinovský, Rudolf
Oponenti práce: Šlajchrt, Zbyněk
Práce se zabývá analýzou běžně dostupných materiálů pro výuku vývoje na frameworku Spring. Identifikuje slabé stránky současných materiálů a využije je pro navržení vlastní-ho způsobu psaní výukových textů. Jednotlivé etapy vývoje jsou demonstrovány na ukáz-kové aplikaci, která je na začátku navržena s ohledem na reálné požadavky pro webovou aplikaci a propojení různých technologií. Během inkrementálního vývoje aplikace jsou popsány způsoby implementace společně s řešením problémů, které se vyskytly.
Klíčová slova: Model View Controller; Webová aplikace; Java; Framework Spring
Název práce: Tutorial on web application development in the Spring framework
Autor(ka) práce: Viterna, David
Vedoucí práce: Pecinovský, Rudolf
Oponenti práce: Šlajchrt, Zbyněk
The thesis deals with the analysis of commonly available textbooks for the development of the Spring framework. Identifies weaknesses of these textbooks and uses them to de-sign their own way of writing textbooks. Individual stages of development are demon-strated on a sample application that is initially designed with respect to real requirements for web application and interconnection of different technologies. During the incremental development of the application, the implementation methods are described together with the solution of the problems that have occurred.
Klíčová slova: Framework Spring; Model View Controller; Web application; Java

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií