Analýza dotačního portálu Dotaceeu.cz

Autor(ka) práce: Rosolová, Anna
Vedoucí práce: Přibyl, Vladimír
Oponenti práce: Černý, Pavel
Diplomová práce je zaměřena na analýzu čerpání finanční podpory ze strukturálních a investičních fondů EU v rámci kohezní politiky. Práce mapuje tuto formu podpory z různých úhlů pohledu. Cílem práce je na základě rešerše a analýzy současných operačních programů navrhnout pomocí diagramů cestu, která by pomohla snadněji nalézt oblast intervence, v rámci které může potenciální žadatel žádat o dotační podporu. V práci je provedena analýza primárního informačního zdroje www.dotaceeu.cz z hlediska klíčových ukazatelů výkonnosti, použitelnosti. V praktické části práce je navržen graf, ze kterého jsou zřejmé jednotlivé cesty k získání požadované informace o hledaném (vhodném) dotačním titulu pro žadatele (uživatele) na základě věcného zaměření projektu, místa realizace, formy podpory nebo případně podle typu žádajícího subjektu.
Klíčová slova: dotace; použitelnost; vývojový diagram; ESIF; web
Název práce: Analysis of provisioning portal Dotaceeu.cz
Autor(ka) práce: Rosolová, Anna
Vedoucí práce: Přibyl, Vladimír
Oponenti práce: Černý, Pavel
The thesis is focused on the analyse of procedures in the area of drawing financial support from European structural and investment funds within implementation of the EU Cohesion Policy. Based on the screening and analysis of current operational programmes, the objective of the thesis is developping a design of a path that could help an applicant find more easily by using a convenient flowchart an intervention area in a particular operation programme, within which an applicant may potentially apply for a subsidy. The thesis contains a screening of the primary national information sources www.dotaceeu.cz in terms of KPI and usability testing. The practical part of the thesis contains a design of a chart that learly shows the various ways of obtaining the required information about the possible subsidy. The main classes of questions needed to be answered while searching for the appropriate financial aid are the type of the applicant, the place where the project is to be implemented, the form of the aid and the type of the project.
Klíčová slova: web; subsidy; usability testing; ESIF; flowchart

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu