Finanční analýza zvolené firmy

Název práce: Finančná analýza spoločnosti Auto Gábriel s.r.o
Jazyk práce: Slovensky
Táto diplomová práca sa zaoberá finančnou analýzou spoločnosti Auto Gábriel s.r.o. Práca je rozdelená na dve časti, teoretickú časť, ktorá podrobne popisuje jednotlivé postupy finančnej analýzy, jej metodiky a jednotlivé ukazovatele pri analyzovaní finančného zdravia a stability podniku. Druhá časť je časť praktická, kde uskutočníme prakticky finančnú analýzu spoločnosti Auto Gábriel s.r.o. na základe podkladov z účtovníctva firmy a informácií z ekonomického oddelenia spoločnosti, spoločne s využitím teoretických znalostí popísaných v teoretickej časti práce. Spoločnosť takisto porovnáme z hľadiska nákladovosti a rentability s konkurenčnou spoločnosťou PO Car s.r.o. V závere zhodnotíme výsledky analýzy spoločnosti Auto Gábriel s.r.o. a poskytneme odporúčania k výsledkom, ku ktorým sme dospeli.
Klíčová slova: predaj automobilov; absolútne ukazovatele; finanční analýza
Název práce: Finanční analýza zvolené firmy
Jazyk práce: Slovensky
Táto diplomová práca sa zaoberá finančnou analýzou spoločnosti Auto Gábriel s.r.o. Práca je rozdelená na dve časti, teoretickú časť, ktorá podrobne popisuje jednotlivé postupy finančnej analýzy, jej metodiky a jednotlivé ukazovatele pri analyzovaní finančného zdravia a stability podniku. Druhá časť je časť praktická, kde uskutočníme prakticky finančnú analýzu spoločnosti Auto Gábriel s.r.o. na základe podkladov z účtovníctva firmy a informácií z ekonomického oddelenia spoločnosti, spoločne s využitím teoretických znalostí popísaných v teoretickej časti práce. Spoločnosť takisto porovnáme z hľadiska nákladovosti a rentability s konkurenčnou spoločnosťou PO Car s.r.o. V závere zhodnotíme výsledky analýzy spoločnosti Auto Gábriel s.r.o. a poskytneme odporúčania k výsledkom, ku ktorým sme dospeli.
Klíčová slova: predaj automobilov; absolútne ukazovatele; finanční analýza
Název práce: Financial Analysis of a chosen Firm
Jazyk práce: Slovensky
This diploma thesis deals with financial analysis of the company Auto Gábriel s.r.o. Thesis is divided into two parts, theoretical, which describes in detail various methods of financial analysis and its methodology. The second part, practical, which carry out practical part of financial analysis based on data from accounting and information from financial department of the company, along with using knowledge described in theoretical part. The company is also compared in terms of cost and profitability with rival firm PO Car s.r.o. In conclusion, we evaluate the results obtained from analysis of the company and we also provide recommendations based on the results we found out in this thesis.
Klíčová slova: automotive; horizontal analysis; financial analysis

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu