Náboženský cestovný ruch v EU (so zameraním na Slovensko

Název práce: Náboženský cestovný ruch v EU (so zameraním na Slovensko)
Jazyk práce: Slovensky
Bakalárska práca prezentuje a sprístupňuje teoretické a praktické poznatky o náboženskom cestovnom ruchu. V teoretickej časti práce prináša poznatky o náboženskom cestovnom ruchu v Európskej únii a o postavení religiózneho turizmu v rámci cestovného ruchu na Slovensku. V ďalšej časti približuje najvýznamnejšie pútnické miesta západného, stredného a východného Slovenska. V praktickej časti práce pomocou dotazníkovej metódy overujem informovanosť, záujem a skúsenosti širokej verejnosti k danej problematike.
Klíčová slova: púť; cestovná agentúra; náboženský cestovný ruch; pútnik; kultúrne dedičstvo
Název práce: Náboženský cestovný ruch v EU (so zameraním na Slovensko
Jazyk práce: Slovensky
Klíčová slova: kultúrne dedičstvo; náboženský cestovný ruch; cestovná agentúra; pútnik; púť
Název práce: Religious tourism in European Union focusing on Slovakia
Jazyk práce: Slovensky
Bachelor thesis presents and generalizes theoretical and practical knowledge of religious tourism. The theoretical part of the work brings knowledge of religious tourism in the European Union and on the position of the religious tourism in tourism in Slovakia. In the next section presents the most important places of pilgrimage of the western, central and eastern Slovakia. The practical part of the thesis presents results of a suvey based on the questionnaire, I examine the awareness, interest and experience to the general public on this issue.
Klíčová slova: travel agent; pilgrimage; pilgrim; religious tourism; cultural heritage

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu

Datum zadání práce: 24. 9. 2015
Datum podání práce: 10. 5. 2016
Datum obhajoby: 2017

Soubory budou k dispozici až po obhajobě práce.