Vývoj IT oddělení ve velkých organizacích

Název práce: Vývoj IT oddělení ve velkých organizacích
Autor(ka) práce: Tělecká, Tereza
Vedoucí práce: Potančok, Martin
Oponenti práce: Vosecký, Ondřej
Bakalářská práce je zaměřena na oblast vývoje oddělení informačních technologií ve velkých organizacích se zaměřením na telekomunikace a farmacii. Cílem práce je provést analýzu slabých míst IT oddělení v modelové globální farmaceutické společnosti, navrhnout vylepšující opatření a následně je vyhodnotit. Úvodní část shrnuje historický vývoj informačních technologií a následně přibližuje vývoj IT v telekomunikacích. Další část se zabývá specifiky IT oddělení v globální farmaceutické společnosti. Předposlední kapitola interpretuje pojem management, firemní organizační struktury a management v IT. Nejpodstatnější částí je kapitola věnovaná modelové farmaceutické firmě Pharma, u které je definována charakteristika společnosti a IT oddělení a detekovány problematické oblasti. Pro tato slabá místa je navrženo a následně vyhodnoceno řešení.
Klíčová slova: automatizace; outsourcing; IT centra; telekomunikace; farmacie; IT oddělení; řízení IT
Název práce: Development of IT Technologies in Large Corporations
Autor(ka) práce: Tělecká, Tereza
Vedoucí práce: Potančok, Martin
Oponenti práce: Vosecký, Ondřej
This Bachelors Thesis focuses on the development of IT departments in big corporations, mainly in telecommunication and pharmaceutical industries. The work aims at analyzing the week points of the IT departments in a model global pharmaceutical corporation. It suggests some measures to improve the situation and evaluates them. In the introductory part the historical development of IT technologies is summed up and, subsequently the IT development in telecommunications is described. Next part deals with specific features of the IT departments in a global pharmaceutical corporation. The last but one chapter interprets the term management, corporate organizational structures and IT management. The chapter focusing on a model pharmaceutical Pharma company is the most significant part of the work. It defines the corporation and its IT department and detects the questionable spheres. The solution for these week points is suggested and analyzed.
Klíčová slova: IT management; IT centers; IT department; automatization; outsourcing; telecommunication; pharmaceutical

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky