Návrh databáze pro systém na správu projektů designového studia

Název práce: Návrh databáze pro systém na správu projektů designového studia
Autor(ka) práce: Sládek, Daniel
Vedoucí práce: Palovská, Helena
Oponenti práce: Kučera, Jan
Cílem bakalářské práce bylo navrhnout databázi pro správu projektů jednoho designového studia. K dosažení hlavního cíle byly stanoveny dílčí cíle analýza požadavků, navrhnout databázi a implementovat databázi v MySQL. Práce je rozdělena na část teoretickou a praktickou, kde v teoretické části je vysvětlena metodika návrhu databáze použitá v práci a dále ER model. Praktická část obsahuje analýzu požadavků na databázi, a dále návrh databáze kde na konci každé úrovně je výsledek modelu databáze. V práci tedy najdete konceptuální, logický a fyzický model navrhované databáze. Poté je databáze zprovozněna v MySQL a na závěr je návrh databáze ověřen dle kritérií naplnění. Výsledkem práce je navržená databáze, kterou firma použije k vytvoření systému. Návrhem databáze se může inspirovat každý, kdo se chystá vytvořit svůj vlastní systém na správu projektů.
Klíčová slova: systém pro správu projektů; fyzický model; logický model; MySQL; metodika návrhu databáze; konceptuální model; návrh databáze
Název práce: Design of a database for the administration system of projects of a design studio
Autor(ka) práce: Sládek, Daniel
Vedoucí práce: Palovská, Helena
Oponenti práce: Kučera, Jan
Objective of the bachelor thesis was to propose a database for the administration of projects of one design studio. In order to fulfil the main objective there were defined partial objectives, such as the analysis of requirements, design of database and the implementation of databases in MySQL. The thesis is divide into theoretical and practical part, while the theoretical part explains the methodology for the design of database in the thesis and the ER model. The practical part contains the analysis of requirements for a database and then the design of a database, when there is the result of model of databases at the end of each level. You will find a conceptual, logical and physical model of the proposed database in the thesis. Then such database is put into operation in MySQL and then the proposed database is verified according to the criterions of fulfilment in the end. Result of the thesis is the proposed database, which a company will use for the creation of system. Everyone, who wants to create its own system for the administration of projects, may be inspired by the proposed database.
Klíčová slova: physical model; MySQL; design methodology; logical model; system for the administraion of projects; conceptual model; database design

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií

Datum zadání práce: 1. 2. 2016
Datum podání práce: 31. 5. 2017
Datum obhajoby: 2017

Soubory budou k dispozici až po obhajobě práce.