Testování a kvalita aplikace v bankovním systému

Název práce: Testovanie a kvalita aplikácie v bankovom systéme
Jazyk práce: Slovensky
Testovanie je potrebnou súčasťou softvérového vývoja a to najmä u bankových systémov. Agilné metodiky sú u bankových systémov čoraz viac používanejšie a obľúbenejšie najmä u programátorov. Vodopádový vývoj sa na druhú stranu popri agilnom trende posúva do úzadia. Rozdiel medzi týmito metodikami je v prístupe k jednotlivým častiam vývoja. Práca uvádza pohľad na proces testovania v týchto dvoch metodikách a porovnáva ich prínosy na túto fázu vývoja na konkrétnom projekte. V práci je vysvetlený postup procesu testovania v projekte a jeho miesto vo vývoji, role a povinnosti testovacieho tímu a tiež problémy, ktoré z metodiky pre proces testovania vyplynuli.
Klíčová slova: vodopádový vývoj; testovanie; kvalita aplikácie; agilný vývoj; chyba
Název práce: Testování a kvalita aplikace v bankovním systému
Jazyk práce: Slovensky
Testovaní je potřebnou součástí softwarového vývoje a to zejména u bankovních systémů. Agilní metodiky jsou u bankovních aplikací čím dál více používány projektovými manažermi a oblíbenější u programátorů. Vodopádový vývoj se na druhou stranu popři agilním trende posouvá do pozadí. Rozdíl mezi metodikami je v přístupu k jednotlivým částí vývoje. Práce uvádí pohled na proces testovaní v tyhle dvou metodikách a porovnává jejich přínosy na tuhle fázi vývoje na konkrétním projektu. V práci je vysvětlený postup procesu testování v projekte a jeho místo ve vývoji, role a povinnosti testovacího týmu a též problémy, které z metodiky pře proces testování vyplývají.
Klíčová slova: chyba; vodopádový vývoj; agilní vývoj; testování; kvalita aplikace
Název práce: Testing process and quality of application for banking systems
Jazyk práce: Slovensky
Testing is an important part of the software development of bank systems. Agile methodologies today are becoming more popular among computer programmers when developing software for bank institutions. The waterfall development on the other hand is becoming less attractive. The difference between them is in their approach to particular stages of development. This thesis focuses on the testing stage and illustrates this phase on a specific project. There is also a definition of testing processes in a project and his place in development, the role of test team and its responsibilities, and also problems which can be caused by choosing one of the methodologies.
Klíčová slova: waterfall development; testing process; defect; application quality ; agile development

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky