Návrh a tvorba videotutoriálů pro podporu výuky informatiky

Název práce: Návrh a tvorba videotutoriálů pro podporu výuky informatiky
Autor(ka) práce: Haberzettl, David
Vedoucí práce: Šedivá, Zuzana
Oponenti práce: Pražský, Petr
Cílem této práce je analýza potřeb pro tvorbu video tutoriálů, a navržení metodiky jejich tvorby pro podporu výuky informatiky na Vysoké škole ekonomické v Praze. Hlavní cíl představuje vytvoření jednotné metodiky tvorby video tutoriálů, splňujících potřeby výuky na katedře informačních technologií. Práce se dále věnuje analýze a testování dostupných softwarových řešení umožňujících tvorbu video tutoriálů a screencasting. Teoretická část obsahuje úvod do oblasti e-learningu a využití informačních technologií při výuce a definuje požadavky na video tutoriál a hledané softwarové řešení, pro které je vytvořena jednotná metodika práce s tímto softwarovým řešením.
Klíčová slova: e-learning; podpora výuky; screencasting; video tutoriál
Název práce: Suggestion and creation of video tutorials for facilitation of education of informatics
Autor(ka) práce: Haberzettl, David
Vedoucí práce: Šedivá, Zuzana
Oponenti práce: Pražský, Petr
The goal of this thesis is analysis of requirements for creating video tutorials and suggesting methodics for its creation to facilitate the teaching of informatics at the University of economics, Prague. The major purpose introduces the formation of unified methodics for creation video tutorials which fulfill teching requirements on the faculty of information technologies. Thesis is focused to analyse and test available software solutions enabling creation of video tutorials and screencasting. Theoretical part contains introduction to e-learning and sumarization of available software solutions, their advantages and disadvantages and further choice of ideal software solution for established unified methodical work.
Klíčová slova: information technology; education support; e-learning; video tutorial

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky