Možnosti rozšíření open-source řešení elektronického obchodování na českém trhu

Název práce: Možnosti rozšírení open-source riešení elektronického obchodovania na českom trhu
Jazyk práce: Slovensky
Hlavnou témou tejto práce je analýza open source riešení pre elektronické obchodovanie na českom trhu a možností ich rozšírenia. Cieľom práce je opísať open source riešenia a zmapovať dostupné rozšírenia ako sú moduly pre dopravu a logistiku, prepojenie s účtovými systémami, platobné metódy, porovnávače cien a podobné moduly rozširujúce funkcie elektronického obchodu. Ďalej je venovaná inštalácii PrestaShopu a jeho základným modulom, ku ktorým je pridané porovnanie s podobnými, ale platenými verziami.
Klíčová slova: PrestaShop; moduly; open-source; elektronická komercia; elektronický obchod
Název práce: Možnosti rozšíření open-source řešení elektronického obchodování na českém trhu
Jazyk práce: Slovensky
Hlavním tématem této práce je analýza open source řešení pro elektronické obchodování na českém trhu a možnosti jejich rozšíření. Cílem práce je popsat open source řešení a zmapovat dostupné rozšíření jako jsou moduly pro dopravu a logistiku, přepojení s účetními systémy, platební metody, srovnávače cen a podobné moduly rozšiřující funkce elektronického obchodu. Dále je věnovaná instalaci PrestaShopu a jeho základními modulům, ke kterým je přidané porovnání se stejnými, ale placenými verzemi.
Klíčová slova: moduly; PrestaShop; open-source; elektronický obchod; elektronická komerce
Název práce: Extensibility of open-source platforms for online shopping on Czech market
Jazyk práce: Slovensky
The main subject of this thesis is an analysis of open source platforms and their add-ons for online shopping in Czech market. The aim is to describe various open source platforms and chart available add-ons, such as shipping and logistics, connection with accounting systems, payment methods, price comparison and similar add-ons, which extend functionality of an e-shop. This work also presents the installation of PrestaShop and its basic add-ons, which are compared to similar paid add-ons.
Klíčová slova: open-source; PrestaShop; add-ons; online shopping; electronic commerce

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky