Forenzní šetření a hospodářská kriminalita

Název práce: Forenzní šetření a hospodářská kriminalita
Autor(ka) práce: Švajnochová, Gabriela
Vedoucí práce: Müllerová, Libuše
Oponenti práce: Hótová, Renáta
Tato diplomová práce se zabývá forenzním šetřením a formami hospodářské kriminality, jež jsou při forenzním šetření odhalovány. První část práce se věnuje forenznímu šetření a jeho srovnání se statutárním auditem. Druhá část práce se zabývá analýzou výskytu forem hospodářské kriminality v České republice, střední a východní Evropě a celosvětově. V závěrečné kapitole jsou teoretické poznatky z předchozích částí práce přeneseny do praxe, a je zde popsáno forenzní šetření jednoho z nejznámějších projektů v České republice, projektu OpenCard.
Klíčová slova: statutární auditor; forenzní šetření; forenzní vyšetřovatel; hospodářská kriminalita; statutární audit; podvod
Název práce: Forensic investigation and economic crime
Autor(ka) práce: Švajnochová, Gabriela
Vedoucí práce: Müllerová, Libuše
Oponenti práce: Hótová, Renáta
Topic of this master thesis is forensic investigation and forms of economic crime which can be detected during the investigation. First chapter focuses on forensic investigation and its comparison with statutory audit. In the second chapter is performed analysis of forms of economic crime in the Czech Republic, Southern and Eastern Europe and globally. Knowledge from the previous chapters is applied to the real forensic investigation performed in the Czech Republic, forensic investigation of project OpenCard.
Klíčová slova: statutory audit; statutory auditor; fraud; economic crime; forensic investigator; forensic investigation

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 23. 3. 2016