Postavení Ruské federace v Eurasijském ekonomickém svazu

Autor(ka) práce: Šorna, Petr
Vedoucí práce: Bolotov, Ilya
Oponenti práce: Čajka, Radek
Tato diplomová práce má za cíl zjistit, jaké je postavení Ruské Federace v Eurasijském ekonomickém svazu. První kapitola je zaměřena na teoretické vymezení teorie integrace, historii Eurasijského ekonomického svazu a na vymezení nástrojů analýzy diplomové práce. Druhá kapitola zkoumá postavení Ruské federace v Eurasijském ekonomickém svazu. Třetí kapitola je zaměřena na vybrané charakteristiky ekonomiky Ruské federace.
Klíčová slova: Eurasijský ekonomický svaz; Rusko; Ruská federace; Eurasijská ekonomická unie
Název práce: Position of the Russian Federation in the Eurasian Economic Union
Autor(ka) práce: Šorna, Petr
Vedoucí práce: Bolotov, Ilya
Oponenti práce: Čajka, Radek
The aim of the master's thesis is to find out the position of the Russsian Federation in the Eurasian Economic Union. The first chapter focuses on theoretical definition of the integration process, history of the Eurasian Economic Union, and theoretical definition of analysis which is used in the second part of the thesis. The second chapter researches the position of the Russian Federation in the Eurasian Economic Union. The objective of the third chapter is point out chosen characteristics of the Russian economy.
Klíčová slova: Russia; the Russian Federation; Russian federation; Eurasian Economic Union

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů