Porovnání účetních programů z hlediska využití informací pro řízení firmy

Název práce: Porovnání účetních programů z hlediska využití informací pro řízení firmy
Autor(ka) práce: Loušová, Petra
Vedoucí práce: Stejskalová, Irena
Oponenti práce: Pevná, Jana
Cílem diplomové práce je porovnat účetní programy z hlediska využití informací, které jsou důležité pro vedení podniku. Teoretická část se věnuje obecnému přístupu ke zpracování podnikových informací v rámci účetnictví. Jako další je zde představen přehled toho, jaké informace z oblasti účetnictví jsou důležité a potřebné pro práci finančního manažera. Praktická část obsahuje analýzu nejméně třech účetních programů, s hlavním zaměřením na to, jaké informace z vybraných účetních programů potřebují manažeři při své práci či jaké informace skutečně z programu získávají. V práci je též provedena komparace výsledků jednotlivých organizací, informace jsou získány prostřednictvím hloubkového rozhovoru s finančním manažerem vybrané firmy.
Klíčová slova: účetní závěrka a uzávěrka; účetnictví; účetní výkazy; účetní program
Název práce: Comparison of accounting programs from the point of view of the use of information for management companies
Autor(ka) práce: Loušová, Petra
Vedoucí práce: Stejskalová, Irena
Oponenti práce: Pevná, Jana
The aim of the thesis is to compare accounting programs from the point of view of the use of information that are important for management companies. The theoretical part deals with the general approach to processing business information in the accounting. Next there is explained an overview of what information in the field of accounting are important and necessary for the job of financial manager. The practical part contains an analysis of at least three accounting programs, with the main focus on what information from the selected accounting program managers need in their work and what information is actually gaining from the program. In practical part, there are also compared results of individual organizations; information is gathered through in-depth interview with financial managers selected companies.
Klíčová slova: accounting; accounting program; financial statements; financial report, financial closing

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu