Virtuálne laboratórium pre vývoj Business Intelligence riešení

Název práce: Virtuálne laboratórium pre vývoj Business Intelligence riešení
Jazyk práce: Slovensky
V teoretickej časti diplomovej práci sa pojednáva o virtualizácií. Pri virtualizácií je spomenutá história a osvedčené postupy. Okrem zoznámenia sa so spoločnosťou Joyful Craftsmen, sa čitateľ zoznámi so zadaním problému, ktorý vyplynul z analýzy spolupráce so zahraničným zákazníkom. Zadaný problém je jadrom pre praktickú časť diplomovej práce. Virtualizačnou platformou Hyper-V som vytvoril virtuálne laboratórium pre vývoj Business Intelligence riešení. Toto virtuálne laboratórium je riešenie definovaného problému. V diplomovej práci sa čitateľ môže dočítať, aké nástroje sú inštalované a konfigurované na jednotlivých virtuálnych strojoch. V práci sú spomenuté problémy a riešenia problémov na ktoré som narazil pri konfigurácií jednotlivých nástrojov. Finálne riešenie som podrobil testom, ktoré som definoval v akceptačných kritériách.
Klíčová slova: SQL; SharePoint; Business Intelligence; Scrum; Oracle; Microsoft; virtualizácia; Joyful Craftsmen
Název práce: Virtuálne laboratórium pre vývoj Business Intelligence riešení
Jazyk práce: Slovensky
Klíčová slova: SharePoint; SQL; Oracle; Scrum; Business Intelligence; Microsoft; virtualizácia; Joyful Craftsmen
Název práce: Virtual laboratory for Business Intelligence solution developments
Jazyk práce: Slovensky
Theoretical part of my diploma thesis discusses virtualization. In virtualization is mentioned history of virtualization and best practices. Except acquaintance with the company Joyful Craftsmen, the reader is getting familiar with the given problem, which resulted from the analysis of cooperation with overseas customers. The given problem is core for practical part of diploma thesis. I created virtual laboratory for the development of Business Intelligence solutions with virtualization platform Hyper-V. This virtual laboratory is solution for the given problem. In the diploma thesis, the reader can read about what tools are installed and configured on individual virtual machines. In the thesis are mentioned problems and problem solving that I encountered while configuration various tools. The final solution I tested according to test defined in acceptance criteria.
Klíčová slova: SharePoint; Oracle; Microsoft; virtualization; Joyful Craftmsen; Business Intelligence; SQL; Scrum

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií