Název práce: Humanitárne krízy a ich riešenie: Prípadová štúdia epidémie eboly v Západnej Afrike
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom práce je zistiť, či kroky podniknuté medzinárodnými organizáciami pod vedením Svetovej zdravotníckej organizácie prispeli k zmierneniu humanitárnych dopadov epidémie eboly v Západnej Afrike prebiehajúcej v rokoch 2014 - 2016. Pozornosť bude venovaná najvýznamnejším aktérom a špecifickým nástrojom využívaných v riešení epidémií na medzinárodnej úrovni a v troch najviac zasiahnutých afrických krajinách.
Klíčová slova: epidémia; Humanitárne krízy; Svetová zdravotnícka organizácia
Název práce: Humanitární krize a jejich řešení: případová studie epidemie eboly v Západní Africe
Jazyk práce: Slovensky
Cílem práce je zjistit, jestli kroky podniknuté mezinárodními organizacemi pod vedením Mezinárodní zdravotnické organizace přispěly ke zmírnění humanitárních dopadů epidemie eboly v Západní Africe probíhající v letech 2014 - 2016. Pozornost bude věnována nejvýznamnějším aktérům a specifickým nástrojům využívaných v řešení epidemií na mezinárodní úrovni a ve třech nejvíce zasáhnutých afrických zemích.
Klíčová slova: epidemie; humanitární krize; Světová zdravotnická organizace
Název práce: Humanitarian crises and their solution: Case study of the West African Ebola virus epidemic
Jazyk práce: Slovensky
The aim of this work is to determine whether the steps taken by international organisations under the leadership of the World Health Organisation helped to alleviate humanitarian consequences of the West African Ebola epidemic that took place in 2014 - 2016. This work further discusses the role of the most significant actors and specific tools used to provide help in epidemics on the international level and in the three most affected countries.
Klíčová slova: World Health Organisation; humanitarian crises; epidemics

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie