Společenská odpovědnost firmy SAP

Autor(ka) práce: Vaníková, Zuzana
Vedoucí práce: Müllerová, Františka
Oponenti práce: Sitter, Barbora
Diplomová práce se zabývá společenskou odpovědností firem, přičemž předmětem zkoumání je CSR strategie konkrétní společnosti. Teoretická část práce přibližuje a popisuje společenskou odpovědnost firem z historického i aktuálního hlediska. Především je kladen důraz na sociální pilíř, tedy na aktivity firmy ve vztahu ke svým stakeholderům, zejména zaměstnancům a na dobrovolnictví. Dobrovolnictví je důležitou součástí společenské odpovědnosti firem. Dotazníkové šetření a následně jeho statistické vyhodnocením odpovídá na otázku, zda je dle studentů dvou ekonomických škol firma SAP odpovědná a jaký mají vztah k dobrovolnictví.
Klíčová slova: stakeholders; sociální pilíř; dobrovolnictví; Společenská odpovědnost firem; SAP
Název práce: Corporate social responsibility of SAP
Autor(ka) práce: Vaníková, Zuzana
Vedoucí práce: Müllerová, Františka
Oponenti práce: Sitter, Barbora
The thesis deals with corporate social responsibility. The subject of investigation is the CSR strategy of the chosen company. The theoretical part describes the corporate social responsibility from a historical and a current perspective. Above all, the thesis puts emphasis on the social pillar, namely the activities of the company in relation to its stakeholders, particularly employees and volunteering. Volunteering is an important part of corporate social responsibility. The questionnaire and subsequently its statistical evaluation answers the question whether the students currently studying in two economic universities consider SAP as a responsible company and how they relate to volunteerism.
Klíčová slova: social pillar; volunteerism; SAP; stakeholders; Corporate social responsibility

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů