Marketingová a komunikační strategie pro streamovací službu Spotify

Název práce: Marketingová a komunikační strategie pro streamovací službu Spotify
Autor(ka) práce: Petlach, Radim
Vedoucí práce: Postler, Milan
Oponenti práce: Průša, Přemysl
Cílem této diplomové práce je analýza marketingové a komunikační strategie hudební streamovací služby Spotify na českém trhu a následná formulace návrhů a doporučení za účelem vylepšení stávající strategie. Práce se skládá z části teoretické a praktické. V první části jsou s využitím odborné literatury vymezeny základní pojmy související s tématem diplomové práce, jako je marketing, marketingový mix či marketingová a komunikační strategie. V praktické části je čtenáři představena hudební streamovací služba Spotify včetně jejího marketingového, komunikačního mixu a analýzy konkurence. Praktickou část uzavírá výzkum trhu, který byl proveden formou dotazníkového šetření. Poznatky z tohoto primárního zdroje doplněné o zdroje sekundární, jsou základem pro formulaci souboru doporučení vedoucí k vylepšení stávající marketingové a komunikační strategie streamovací služby Spotify na českém trhu.
Klíčová slova: Spotify; komunikační strategie; marketingová strategie; streamovací služba; výzkum trhu; komunikační mix; marketingový mix; SWOT analýza
Název práce: Marketing and communication strategy of Spotify streaming service
Autor(ka) práce: Petlach, Radim
Vedoucí práce: Postler, Milan
Oponenti práce: Průša, Přemysl
The objective of this Masters`s Thesis is an analysis of marketing and communication strategy of Spotify, the music streaming service, and subsequent presentation of proposals and recommendation with the aim to improve existing strategy. The thesis consists of theoretical and practical part. In the theoretical part, basic terms such as marketing, marketing mix, marketing and communication strategy, are defined. In the practical part, streaming service Spotify, its marketing and communication mix and competitors analysis, are described. A substantial part of this thesis is own market research in a form of a survey. Findings and results derived from primary and secondary sources help the author to draw conclusions and provide recommendation for improvement of existing marketing and communication strategy of Spotify in the Czech Republic.
Klíčová slova: marketing mix; marketing strategy; Spotify; market research; communication mix; communication strategy; SWOT analysis; streaming service

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací