Návrh řešení BI v prostředí platformy elektronického obchodu

Název práce: Návrh řešení BI v prostředí platformy elektronického obchodu
Autor(ka) práce: Kabrhelová, Kateřina
Vedoucí práce: Novotný, Ota
Oponenti práce: Vysoký, Ondřej
Tato diplomová práce se zabývá návrhem pilotního řešení Business Intelligence pro platformu elektronického obchodu Shopio. V první části práce jsou teoreticky popsány pojmy Business Intelligence a elektronický obchod se zaměřením na možné přístupy k měření výkonnosti elektronického obchodu. Součástí teoretické části je také srovnání nástrojů pro měření výkonnosti elektronických obchodů dostupných na českém trhu. Druhá část práce nejprve obecně popisuje platformu Shopio a současný stav modulu statistiky. Pro potřeby návrhu nového řešení je provedena analýza požadavků na řešení mezi současnými klienty, kteří provozují své elektronické obchody na platformě Shopio. Na základě získaných požadavků je poté navrženo pilotní řešení Business Intelligence, které je zároveň testováno s využitím reálných dat elektronického obchodu. Hlavním cílem práce je vylepšit současný stav reportů a poskytnout tak majitelům e-shopů možnost vyhodnocovat prodeje elektronického obchodu lépe a efektivněji.
Klíčová slova: SQL Server; reporty; e-Commerce; ETL; elektronický obchod; OLAP; Business Intelligence
Název práce: Design of the pilot Business Intelligence solution for e-commerce platform
Autor(ka) práce: Kabrhelová, Kateřina
Vedoucí práce: Novotný, Ota
Oponenti práce: Vysoký, Ondřej
This thesis deals with the design of the pilot Business Intelligence solution for e-commerce platform Shopio. The first part describes the theoretical concepts of Business Intelligence and e-commerce focused on possible approaches to performance measurement of electronic commerce. Furthermore there is a comparison of analytical tools for measuring performance of e-shops which are available on the Czech market. The second part of the thesis first describes the e-commerce platform and the current status of the reporting module. Then the requirement analysis is conducted for the purpose of identifying the current company client's needs and requirements. The new Business Intelligence solution is designed based on the identified requirements described in the previous chapters. This solution is then tested and verified with the use of real e-shop data. The main purpose of this thesis is to refine the current status of the reports and provide a better tool to measure the e-shop performance for the e-shop owners.
Klíčová slova: SQL Server; Business Intelligence; ETL; reporting; OLAP; e-shop; e-Commerce

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií