Role centrál cestovního ruchu v ekonomické diplomacii

Název práce: Role centrál cestovního ruchu v ekonomické diplomacii
Autor(ka) práce: Šorna, Jan
Vedoucí práce: Indrová, Jarmila
Oponenti práce: Petrů, Zdenka
Hlavním cílem práce je zhodnotit pozici centrály cestovního ruchu v ekonomické diplomacii na příkladu České republiky. První dvě kapitoly se zabývají pohledem literatury cestovního ruchu, třetí a čtvrtá kapitola zkoumá pohled literatury ekonomické diplomacie. Poté v páté kapitole se dávají oba pohledy dohromady. V rámci práce byl proveden primární průzkum, který zkoumá spolupráci mezi CzechTourism a ekonomickými diplomaty a také jejich agendou cestovního ruchu. V závěrečné osmé kapitole se nachází analýza průzkumu.
Klíčová slova: Ekonomická diplomacie; Centrála cestovního ruchu; Agenda cestovního ruchu; Ekonomický diplomat; CzechTourism
Název práce: The role of national tourism agencies in economic diplomacy
Autor(ka) práce: Šorna, Jan
Vedoucí práce: Indrová, Jarmila
Oponenti práce: Petrů, Zdenka
The main goal of the thesis is to find out the role of national tourism agency in economic diplomacy on the example of the Czech Republic. First two parts are about point of view of tourism sources and the third and fourth sections focus on point of view of economic diplomacy sources. In the fifth chapter the both views are merged. The primary survey was conducted that was aimed at cooperation between CzechTourism and Czech economic diplomats and their tourism agenda. The last eight chapter analyses the results of the survey.
Klíčová slova: Tourism agenda; Economic diplomat; CzechTourism; National tourism agency; Economic diplomacy

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů