Webová aplikace pro e-learning češtiny

Název práce: Webová aplikace pro e-learning češtiny
Autor(ka) práce: Lam Van, Duyet
Vedoucí práce: Vodňanský, Daniel
Oponenti práce: Zumr, Jiří
Neznalost českého jazyka znamená pro cizince žijící v České republice vážný problém. Čeština jim má sloužit ke komunikaci, při podnikání, studiu, ale pro některé je také nutnou podmínkou pro získání trvalého pobytu. Cílem této bakalářské práce je návrh a implementace webové aplikace, která má sloužit jako zdroj učení českého jazyka pro cizince. Pro dosažení tohoto cíle je nejprve provedena analýza již existujících řešení pro e-learning češtiny. Na jejím základě je proveden návrh webové aplikace, uživatelského rozhraní a také struktury databázového modelu. Po návrhu aplikace následuje její vývoj, při němž je použita klient/server architektura a vybrané webové technologie, a to především Laravel Framework, jQuery a databázový systém MySQL. Výstupem práce je přehledná webová aplikace, která poskytuje uživatelům majícím potřebu se zlepšit v českém jazyce přístup k naukovým lekcím, návodům a cvičením, kde si můžou otestovat své znalosti a podle toho zjistit svoji jazykovou úroveň.
Klíčová slova: jQuery; Laravel Framework; Webová aplikace; MySQL; PHP; český jazyk; e-learning
Název práce: Web-based application for Czech language e-learning
Autor(ka) práce: Lam Van, Duyet
Vedoucí práce: Vodňanský, Daniel
Oponenti práce: Zumr, Jiří
Lack of knowledge of the Czech language means a serious problem for foreigners living in the Czech Republic. Czech language should help them in communication, business, studying, but for some people it is also the necessary condition for obtaining a permanent residence. The aim of this bachelor thesis is to design and implement a web application that should serve as a source of learning the Czech language for foreigners. To achieve this goal, the thesis first deals with the analysis of the existing solutions for Czech language e-learning. A design of a web application, user interface and the structure of the database model is suggested based on the finishing analysis. After designing the web application, its development follows, in which the client/server architecture and selected web technologies including Laravel Framework, jQuery and MySQL database system are used. The output of this work is a detailed web-based application that provides an access to educational lessons, instructions and exercises for users, who need to improve in Czech language. They can test their knowledge and determine their skill level.
Klíčová slova: Czech language; PHP; Web-based application; MySQL; jQuery; Laravel Framework; e-learning

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačního a znalostního inženýrství