Transformace reportingu dat z provozu datových sítí

Název práce: Transformace reportingu dat z provozu datových sítí
Autor(ka) práce: Tolar, Tomáš
Vedoucí práce: Matuštík, Ondřej
Oponenti práce: Malinová, Ludmila
Předložená diplomová práce se zabývá úpravou reportingu dat získaných z provozu datových sítí v telekomunikační společnosti. Proces reportingu je dlouhodobě nevyhovující a neodpovídá dnešním požadavkům. Cílem práce je nalézt vhodné nástroje a implementovat je do praxe. Práce je členěna do tří logických částí, které sestávají z šesti kapitol. Úvodní část popisuje teoretická východiska jako Business Intelligence a další přístupy a trendy v této oblasti, na nichž lze reporting stavět. Druhá část je věnována popisu principů a trendů Network reportingu, jak autor nazývá reporting z datových sítí. Rovněž je charakterizován stav Network reportingu ve zmíněné organizaci. Obsahem závěrečné části je analýza dostupných nástrojů a na základě teoretických poznatků jsou zvolené nástroje implementovány a přínos tohoto projektu zhodnocen.
Klíčová slova: Telekomunikace; Grafana; Tableau; Datový sklad; Operational Intelligence; Business Intelligence; Reporting
Název práce: Transformation of Network Data Reporting Process
Autor(ka) práce: Tolar, Tomáš
Vedoucí práce: Matuštík, Ondřej
Oponenti práce: Malinová, Ludmila
This thesis deals with transformation of network data reporting process in a Telecom company. The current process is MS Excel based and is inadequate and inefficient. The goal is to find the right tools and to implement them. The thesis is divided into three parts. First part is focused on theoretical background of reporting, i.e. Business Intelligence and other approaches. Second part explains general Network reporting principles and trends. In contrast with these theoretical recommendations, the actual level of the company's process is depicted. The last part of this thesis covers a practical implementation of selected applications. First, a choice is made within a variety of tools based on department's needs then the architecture is proposed and applications are implemented. The final part of the thesis provides an assessment of the benefits attained by this project.
Klíčová slova: Grafana; Operational Intelligence; Reporting; Telecommunications; Data Warehouse; Business Intelligence; Tableau

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační management
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky