Název práce: Založení Marketingového fondu v ČR k podpoře zemědělského a potravinářského sektoru
Autor(ka) práce: Moudrá, Erika
Vedoucí práce: Hesková, Marie
Oponenti práce: Ehlová, Zdenka
Diplomová práce se zabývá ve své teoretické části trhem českých potravin,jejich propagací a možnostmi zlepšení v kontextu založení Marketingového fondu po vzoru Rakouska a Německa. Poukáže na některé již osvědčené mechanismy aplikované Vinařským fondem ČR. Samostatná kapitola je věnována Potravinářské komoře České republiky, která je svou 20ti letou historií neodmyslitelnou součástí potravinářského trhu a jedním z hlavních propagátorů založení Marketingového fondu v ČR. Další kapitoly jsou věnovány rakouskému modelu marketingového fondu (Agramarkt Austria AMA) který osvědčeně funguje od doby vstupu Rakouska do Evropské unie a rozboru implementace fondu do českého prostředí.
Klíčová slova: potravinářství; Marketingový fond; Potravinářská komora České republiky; Ministerstvo zemědělství; Rakousko; Německo
Název práce: Establishing a Marketing fund in the Czech Republic to support the agricultural and food sector
Autor(ka) práce: Moudrá, Erika
Vedoucí práce: Hesková, Marie
Oponenti práce: Ehlová, Zdenka
The thesis deals in its theoretical part of the Czech food market - their promotions and opportunities for improvement in the context of establishing the Marketing fund with the insipration taken from the Austrian and German models. It shows some of the proven mechanisms of applied Wine Fund of the Czech Republic. A separate chapter is devoted to the Federation of the Food and Drink Industries of the Czech Republic, which its 20 years of history inseparable part of the food market and one of the main promoters of establishing a Marketing fund in the Czech Republic. Other chapters are devoted to the Austrian model of Marketing fund (Agramarkt austriacus AMA) which works flawlessly since Austria's entry to the European Union and analysis of implementation of the Fund in the Czech environment.
Klíčová slova: Food industry; Marketing fund; Federation of the Food and Drink Industries of the Czech Republic; The Ministry of Agriculture of the Czech Republic; Austria; Germany

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu