Postavení Chile v mezinárodním cestovním ruchu

Název práce: Postavenie Chile v medzinárodnom cestovnom ruchu
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca sa zaoberá postavením Chile v medzinárodnom turizme. Jej hlavným cieľom je zhodnotenie postavenia Chile v medzinárodnom cestovnom ruchu na základe konkurecieschopnosti krajiny. Na začiatku je charakterizovaná ekonomicko-politická situácia krajiny. Ďalej sú analyzované predpoklady pre rozvoj turizmu a konkurecieschopnosť krajiny v cestovnom ruchu so zameraním na subregión Južná Amerika. Okrem toho sa práca venuje rozboru príjazdového, výjazdového a domáceho cestovného ruchu s následnou analýzou vplyvu cestovného ruchu na ekonomiku Chile. Na záver je predikovaný budúci vývoj medzinárodných príjazdov na základe regresnej analýzy.
Klíčová slova: cestovný ruch; medzinárodný turizmus; predikcia; Chile; konkurencieschopnosť
Název práce: Postavení Chile v mezinárodním cestovním ruchu
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práce se zabývá postavením Chile v mezinárodním turismu. Jejím hlavním cílem je zhodnocení postavení Chile v mezinárodním cestovním ruchu na základě konkurenceschopnosti země. Na začátku je charakterizována ekonomicko-politická situace země. Dále jsou analyzovány předpoklady pro rozvoj turismu a konkurenceschopnost země v cestovním ruchu se zaměřením na subregion Jižní Amerika. Kromě toho se práce věnuje rozboru příjezdového, výjezdového a domácího cestovního ruchu s následnou analýzou vlivu cestovního ruchu na ekonomiku Chile. Závěrem, na základě regresní analýzy, je predikován budoucí vývoj mezinárodních příjezdů.
Klíčová slova: mezinárdoní turizmus; Chile; predikce; konkurenceschopnost; cetovní ruch
Název práce: The Position of Chile in International Tourism
Jazyk práce: Slovensky
This diploma thesis analyses the position of Chile in international tourism. The main purpose is to evaluate Chile´s status in international tourism based on the competitiveness of the country. At the begining of the thesis, the theory is defined. Then, the economy and political backgroud of Chile is specified, followed by the description of the preconditions for tourism development and its competitiveness in the tourism industry. Moreover, inbound, outbound and domestic tourism are analysed and followed by tourism impact on the economy of the country. Last chapter predicts future development of international arrivals to the country based on the regression analysis.
Klíčová slova: tourism industry; prediction; international tourism; Chile; competitiveness

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů