Zhodnocení vzdělávacích systémů ve společnostech v České republice

Název práce: Zhodnocení vzdělávacích systémů ve společnostech v České republice
Autor(ka) práce: Daňhelková, Barbora
Vedoucí práce: Křečková Kroupová, Zuzana
Oponenti práce: Cetkovský, Pavel
Vzdělávání zaměstnanců společně s kvalifikovanými pracovníky motivovanými dále se vzdělávat se stává důležitým faktorem rozvoje společností a významnou konkurenční výhodou na všech světových trzích. Cílem této diplomové práce je provést analýzu vzdělávacích systémů ve společnostech v ČR a zhodnotit proces vzdělávání. Práce je rozdělena na dvě části, a to část teoretickou a část praktickou. První část se věnuje vymezením teoretických pojmů a konceptů souvisejících se vzdělávání, teorií podnikového vzdělávání a současnými trendy ve vzdělávání. Praktická část se zaměřuje na výzkum podnikového vzdělávání ve firmách v ČR. Podkladem pro výzkum je interní dokumentace a rozhovory se zástupci personálního oddělení společnosti HOCHTIEF CZ a rozhovory se speciality na vzdělávání ze společnosti DMC management consulting.
Klíčová slova: Rozvoj zaměstnanců; Trendy ve vzdělávání; Metody vzdělávání; Podnikové vzdělávání
Název práce: Evaluation of the educational systems in the companies in the Czech republic
Autor(ka) práce: Daňhelková, Barbora
Vedoucí práce: Křečková Kroupová, Zuzana
Oponenti práce: Cetkovský, Pavel
Employee education alongside with skilled employees motivated to further development is currently becoming both an important part in the development of companies and a significant competition advantage in all markets worldwide. The aim of this thesis is to analyze educational systems in Czech companies and to evaluate the educational process of employees. The thesis is divided into two parts, theoretical one and practical one. The first part deals with defining theoretical concepts related to education, the theory of corporate education and trends in corporate education. The second part is focused on the research of corporate education in Czech companies. The research is based on the internal documentation and interviews with the HR representatives in the company HOCHTIEF CZ, and interviews with experts in the field of corporate education from the company DMC management consulting.
Klíčová slova: Teaching methods; Corporate education; Trends in corporate education; Employee development

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací