Dopad ekonomické krize na stavební trh a aktuální trendy ve stavebnictví

Název práce: Dopad ekonomické krize na stavební trh a aktuální trendy ve stavebnictví
Autor(ka) práce: Nováková, Barbora
Vedoucí práce: Čajka, Radek
Oponenti práce: Bolotov, Ilya
Diplomová práce Dopad ekonomické krize na stavební trh a aktuální trendy ve stavebnictví se zabývá vývojem zejména českého stavebního trhu v souvislosti s ekonomickou krizí z let 2008-2009, přičemž hledá spojitosti s makroekonomickými ukazateli. Popisuje i následující období vývoje stavebnictví s důrazem na aktuální trendy. Pro uvedení příkladu fungování v praxi práce obsahuje i popis činnosti skupiny firem EBM Group.
Klíčová slova: Finanční krize; Stárnutí populace; Index stavební produkce; Investice; Ekonomické krize; BREEAM; LEED; BIM; Stavební trh; Stavebnictví
Název práce: Impact of the economic crisis on the construction market and the current trends in the construction sector
Autor(ka) práce: Nováková, Barbora
Vedoucí práce: Čajka, Radek
Oponenti práce: Bolotov, Ilya
The diploma thesis Impact of the economic crisis on the construction market and the current trends in the construction sector focuses mainly on the development of the Czech construction market in relation to the economic crisis of 2008-2009, while looking for conjunctions with macroeconomic indicators. It also describes the following period of development of the construction sector with an emphasis on current trends. Exemplifying how this is implemented into practice, the diploma thesis includes a description of the activities of a group of companies called EBM Group.
Klíčová slova: Production index for construction; Investments; BIM; LEED; Construction sector; Financial crisis; Ageing population; BREEAM; Construction market; Economic crisis

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů