Územní rozvoj města Lomnice nad Popelkou

Autor(ka) práce: Musilová, Barbora
Vedoucí práce: Kouba, Vojtěch
Oponenti práce: Lindner, Milan
Tato bakalářské práce se zabývá územním rozvojem města Lomnice nad Popelkou, resp. památkově chráněných oblastí na jeho území. Práce popisuje historii města a zkoumá příčiny současného stavu památkového fondu. Popisuje a hodnotí snahy zastupitelů o obnovu staveb na území památkových zón, také prostřednictvím Strategie rozvoje města pro roky 2016 až 2023. Cílem práce je zhodnotit, do jaké míry se v tomto strategickém dokumentu podařilo reagovat na stav památkových objektů a současně potřeb obyvatel města.
Klíčová slova: územní rozvoj; městská památková zóna; památková péče; Lomnice nad Popelkou
Název práce: Urban development of the town of Lomnice nad Popelkou
Autor(ka) práce: Musilová, Barbora
Vedoucí práce: Kouba, Vojtěch
Oponenti práce: Lindner, Milan
This thesis deals with the urban development of Lomnice nad Popelkou and conservation areas within its territory. Describes the history of the city and examines causes of the current condition of the monument fund. Describes the efforts of the city representatives in buildings restoration, through the City Development Strategy for period of 2016 - 2023. This thesis assesses the extent to which this strategic document managed to respond to the condition of historic buildings and also the needs of city residents.
Klíčová slova: Lomnice nad Popelkou; historic preservation; municipal conservation area; urban development

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská