Autor práce: Urban, Tomáš
Typ práce: Bakalářská práce
Vedoucí práce: Vrbová, Lucie
Osoba oponující práci: Tenk, Jiří

Název práce: Srovnání komunikace realizované formou PPP projektu na Slovensku se státní komunikací v České republice
Typ práce: Bakalářská práce
Abstrakt: PPP(public-private partnership, překlad: partnerství mezi soukromým a veřejným sektorem) projekty se v dnešní době využívají stále častěji jako alternativní nástroj pro stavbu veřejných projektů infrastruktury a služeb. Partnerství mezi soukromým a veřejným sektorem spolu přináší několik zásadních výhod, ale i nevýhod a rizik. PPP projekty se však pomalu stávají nedílnou součástí každého vyspělejšího státu. V této bakalářské práci budeme obecně mluvit o teorii spojené s PPP projekty a dále budeme porovnávat dálnici R1 na Slovensku postavenou přes PPP s dálnicí D3 postavenou tradičním způsobem.
Klíčová slova: Dálnice R1; PPP projekt; Dálnice D1

Studijní program a Studijní obor: Ekonomika a management/Podniková ekonomika a management
Typ studijního programu: Bakalářský studijní program
Jméno přidělované hodnosti: Bc.
Název fakulty: Fakulta podnikohospodářská
Název katedry: Katedra managementu

Překlad názvu: Comparison of motorway in Czech republic made by traditional approach with motorway in Slovakia made by PPP
Typ práce: Bachelor thesis
Abstrakt: PPP projects are nowadays used more and more as an alternative tool for the construction of public infrastructure and services. Partnership between private and public sector generace several advantages for both sides, but also disadvantages and potentialrisks. However, PPP projects are becoming the part of almost every more developed country. In this bachelor thesis, we will talk about PPP projects theory in general and then we will compare motorway R1 built according to PPP with the motorway D3 built by traditional approach.
Klíčová slova: Motorway D1; Motorway D3; PPP projects

Typ studijního programu: Bakalářský studijní program
Jméno přidělované hodnosti: Bc.
Název fakulty: Faculty of Business Administration
Název katedry: Department of Management