Marketingový plán vybraných gastronomických zájezdů

Název práce: Marketingový plán vybraných gastronomických zájezdů
Autor(ka) práce: Mokrišová, Kristýna
Vedoucí práce: Kalábová, Markéta
Oponenti práce: Petrů, Zdenka
Tématem diplomové práce je marketing gastronomické cestovní kanceláře. Gastronomický cestovní ruch patří mezi současné trendy cestovního ruchu, na základě tohoto rostoucího potenciálu bude v práci představena fiktivní gastronomická cestovní kancelář prodávající gastronomické zájezdy. Hlavním záměrem práce je navržení marketingové kampaně specifických gastronomických zájezdů. Marketingová kampaň bude sestavena tak, aby zaujala, oslovila a přiměla zákazníky k nákupu nabízených služeb. Kampaň tedy dokáže nabídnout potenciálním zákazníkům přesně to, po čem tolik touží. Marketingový přístup není stejný pro všechny, zohledňuje spotřební a mediální chování odlišných cílových skupin. Díky navržené kampani bude zvýšena konkurenceschopnost firmy, bude dosahován zisk, tedy objemný prodej nabízených zájezdů a získání silné pozice na trhu.
Klíčová slova: gastronomie; mediální plán; marketingový mix; cílová skupina; marketingová strategie; situační analýza; zájezd; cestovní kancelář; gastronomický cestovní ruch; cestovní ruch; komunikační plán; marketingový plán; marketing; marketingová kampaň
Název práce: Marketing plan for selected gastronomic tours
Autor(ka) práce: Mokrišová, Kristýna
Vedoucí práce: Kalábová, Markéta
Oponenti práce: Petrů, Zdenka
The topic of this thesis is marketing of gastronomic travel agency. Gastronomic tourism is currently among the tourism trends. Based on the growing potential, in this paper will be presented fictitious gastronomic travel agency selling gastronomic tours. The main objective is to propose a marketing campaign of specific gastronomic tours. The marketing campaign will be set up to address, engage and make customers to purchase offered services. The campaign is therefore able to offer to potential customers exactly what they desire. The marketing approach is not the same to everyone, it reflects the consumer and media behavior of different target groups. Thanks to the proposed campaign the competitiveness of the company will be increased, profit will be gained, it means voluminous sales of offered tours and strong position in the market will be obtained.
Klíčová slova: media plan; communication plan; marketing mix; situation analysis; marketing campaign; travel agency; tours; gastronomy; gastronomic tourism; tourism; target group; marketing strategy; marketing; marketing plan

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů