Ocenění firmy ELIT CZ, spol. s r.o

Autor(ka) práce: Nováková, Lucie
Vedoucí práce: Strouhal, Jiří
Oponenti práce: Smrčka, Luboš
Tato diplomová práce se zabývá metodami a možnostmi oceňování závodů, postupu ocenění a všeho, co k tomu patří. Nedílnou součástí ocenění je strategická analýza zahrnující také finanční analýzu a sestavení finančního plánu na roky 2016 až 2020. Pro finanční analýzu byly použity metody vertikální a horizontální analýzy, poměrových ukazatelů a bilančních pravidel. Finanční plán byl sestaven na základě tzv. generátorů hodnoty. Cílem práce je ocenění konkrétní společnosti ELIT CZ, spol. s r. o., která se zabývá nákupem a prodejem náhradních dílů na automobily. Pro ocenění jsem využila metody diskontovaných peněžních toků (DCF). Společnost je oceněna k datu 31. 12. 2015.
Klíčová slova: metoda diskontovaného cash flow; finanční analýza; oceňování podniku
Název práce: Analysis and valuation of the company ELIT CZ, Ltd
Autor(ka) práce: Nováková, Lucie
Vedoucí práce: Strouhal, Jiří
Oponenti práce: Smrčka, Luboš
This thesis deals with methods and options of valuation of companies, valuation process and everything that goes with it. An integral part of the strategic analysis is financial analysis and financial plan to years 2016 - 2020. For the financial analysis following methods have been used: vertical and horizontal analysis, a ratio indexes and the balancing rules. The financial plan has been drawn up by value generators. The aim is to valuate a specific company ELIT CZ, Ltd., which is engaged in the purchase and sale of spareparts for cars. I used to valuation by discounted cash flow method (DCF). The company is valuated to date 31. 12. 2015.
Klíčová slova: valuation of a company; discounted cash flow method; financial analysis

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie