Motivace a spokojenost zaměstnanců výrobního podniku

Název práce: Motivace a spokojenost zaměstnanců výrobního podniku
Autor(ka) práce: Olszowá, Zuzana
Vedoucí práce: Matysová, Kamila
Oponenti práce: Chylíková, Hana
Tato bakalářská práce se zabývá problematikou motivace a spokojenosti zaměstnanců. Cílem této práce je provést analýzu motivace a pracovní spokojenosti zaměstnanců ve výrobním podniku pomocí dotazníku spokojenosti a získané výstupy použít pro identifikaci oblastí nespokojenosti a vypracování návrhů změn vedoucích ke zlepšení zjištěných nedostatků. Práce si dále kladla za cíl upozornit na souvislost mezi pracovní spokojeností a motivací zaměstnanců a úrovní jejich pracovního výkonu, loajality, absence a fluktuace, stejně jako poukázat na vztah mezi motivací a spokojeností zaměstnanců a úspěšným fungováním celého podniku. Po krátkém úvodu následuje teoretická část práce, ve které je nastíněna problematika motivace a pracovní spokojenosti. Jsou zde objasněny pojmy jako jsou motivace, stimulace, pracovní motivace, pracovní spokojenost nebo motivační profil. Jsou zde také popsány vybrané teorie motivace a faktory ovlivňující pracovní spokojenost. V praktické části práce je popsán způsob řízení lidských zdrojů v podniku a samotné dotazníkové šetření provedené mezi zaměstnanci podniku. Dotazník je rozdělen do několika oblastí v rámci kterých jsou zaměstnanci dotazováni na spokojenost s jednotlivými faktory ovlivňujícími spokojenost a motivaci. Tato část práce také zahrnuje zhodnocení výsledků průzkumu a návrhy na zlepšení motivace a spokojenosti zaměstnanců. Tato část práce také obsahuje zhodnocení výsledků průzkumu a návrhy pro zlepšení motivace a spokojenosti zaměstnanců.
Klíčová slova: pracovní motivace; pracovní spokojenost; stimulace; motivace; motivační profil; faktory pracovní spokojenosti; motivační teorie
Název práce: Employee motivation and satisfaction in production company
Autor(ka) práce: Olszowá, Zuzana
Vedoucí práce: Matysová, Kamila
Oponenti práce: Chylíková, Hana
The main subject of the thesis is employee motivation and satisfaction. The aim of this thesis is to analyze the employee motivation and work satisfaction of a production company, identify areas of dissatisfaction and provide recommendations for future improvements. The study also aims to emphasize the relationship between employee motivation and work satisfaction and the level of their performance, loyalty, absenteeism, fluctuation as well as the correllation between employee motivation and satisfaction and the overall organizational performance. A brief introduction is followed by the theoretical framework of the thesis which includes such concepts as motivation, stimulation, work motivation, job satisfaction or motivation profile, explains and focuses on basic theories of motivation and factors of employee satisfaction. The empirical part of the thesis introduces the human resources management in the production company and the questionnaire investigation conducted among the employees of the production company. The questionnaire icludes parts where the questions about satisfaction of the employee with the selected factors influencing employee motivation and satisfaction were asked. This section also includes conclusions and recommendations for future employee motivation and satisfaction improvements.
Klíčová slova: motivation theories; job satisfaction factors; motivation; motivation profile; work motivation; stimulation; job satisfaction

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Manažer obchodu
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací