Prototypování mobilních aplikací a jejich testování v reálném prostředí

Název práce: Prototypování mobilních aplikací a jejich testování v reálném prostředí
Autor(ka) práce: Ornst, Zdeněk
Vedoucí práce: Sigmund, Tomáš
Oponenti práce: Michaličová, Alexandra
Diplomová práce se zabývá návrhem mobilních uživatelských rozhraní s ohledem na jejich kontext užití. V této souvislosti se věnuje oboru prototypování a jeho využití při návrhu. Dále se zabývá uživatelským testováním použitelnosti mobilních aplikací. Na základě teoretických poznatků je navrženo řešení pro testování prototypů v reálném prostředí s cílem zefektivnit proces návrhu kvalitních mobilních aplikací. Toto řešení je zrealizováno na praktickém případu a je vyhodnocena jeho úspěšnost.
Klíčová slova: mobilní aplikace; prototypování; použitelnost; uživatelské testování
Název práce: Prototyping of mobile apps and their testing in real environment
Autor(ka) práce: Ornst, Zdeněk
Vedoucí práce: Sigmund, Tomáš
Oponenti práce: Michaličová, Alexandra
This thesis describes process of designing mobile user interface with regard to the context of use. In this context the discipline of prototyping and its utilization for designing is further examined. Next focus is on the principles of user testing of usability in mobile applications. Building on theoretical knowledge the solution for usability testing of prototypes in real environment is proposed. It aims to more effective process of designing mobile applications. The solution is presented on real case with evaluation of its success.
Klíčová slova: mobile application; prototyping; usability; user testing

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační management
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky