Politický marketing v předvolebním období

Název práce: Politický marketing v předvolebním období
Autor(ka) práce: Baghdasarjan, Inesa
Vedoucí práce: Müller, Karel
Oponenti práce: Fleissner, Kamil
Cílem diplomové práce je rozbor marketingových strategií strany ČSSD a hnutí ANO 2011 v krajských volbách 2016. Dále si práce klade za cíl analyzovat jejich mediální obraz ve vybraných ekonomicko-politických týdenících (Euro, Respekt, Týden). Na základě obsahové analýzy týdeníků a kvalitativních rozhovorů se pokusí zodpovědět na následující otázky: Jak se odlišovaly marketingové strategie ČSSD a ANO využívané v kampani před krajskými volbami 2016? Projevily se ve vybraných týdenících odlišnosti v interpretaci mediálního obrazu stran? Diplomová práce je strukturovaná do čtyř základních kapitol. První kapitola vymezuje základní terminologii týkající se politického marketingu. Druhá kapitola je věnována medializaci politiky a českým médiím. Ve třetí analyticko-empirické části jsou charakterizovány marketingové strategie jednotlivých stran. Poslední kapitola interpretuje výsledky obsahové analýzy.
Klíčová slova: politický marketing; krajské volby 2016; tištěná média; obsahová analýza
Název práce: Political marketing in the pre-election period
Autor(ka) práce: Baghdasarjan, Inesa
Vedoucí práce: Müller, Karel
Oponenti práce: Fleissner, Kamil
The purpose of this thesis is to analyze strategies of political marketing of the Czech Social Democratic Party and the political movement ANO 2011 in the Czech regional elections 2016. Furthermore, the work aims to analyze their media image in selected economic and political weeklies (Euro, Respect and Week). This thesis will attempt to answer the following questions through content analysis and qualitative interviews: What were the main differences in political strategies of those political parties? Were there some variations in interpretation of their media images in the selected magazines? The thesis is structured into four chapters. The first chapter defines the main terminology of political marketing. The second one is devoted to media-politics relations and to the Czech media. The third analytical part characterizes marketing strategies of the political parties. The last chapter interprets the results of content analysis.
Klíčová slova: political marketing; Czech regional elections 2016; print media; content analysis

Studijní program / obor: Politologie/Politologie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů