Vnitřní migrace v Číně: funkce, význam a dopady na čínskou ekonomiku

Název práce: Vnitřní migrace v Číně: funkce, význam a dopady na čínskou ekonomiku
Autor(ka) práce: Čermáková, Zuzana
Vedoucí práce: Stuchlíková, Zuzana
Oponenti práce: Procházková Ilinitchi, Cristina
Těžiště této diplomové práce spočívá v analýze vnitřní migrace v Číně se zaměřením na migrující pracovníky s nižší kvalifikací, jejich celkovou charakteristiku, roli v ekonomice i postavení ve společnosti. Cílem této analýzy je dokázat, že i přesto, že čínští migrující pracovníci představují nepostradatelnou složku čínské ekonomiky a významně se podíleli na ekonomickém vzestupu ČLR, tak zároveň představují velice diskriminovanou skupinu v rámci čínské společnosti, jejíž práva jsou konstantně porušována.
Klíčová slova: hukou; migrující pracovník; vnitřní migrace; Čína
Název práce: Internal Migration in PRC: function, role and impact on Chinese economy
Autor(ka) práce: Čermáková, Zuzana
Vedoucí práce: Stuchlíková, Zuzana
Oponenti práce: Procházková Ilinitchi, Cristina
The purpose of this thesis is to analyze the process of internal migration in Peoples' Republic of China. It focuses on low-skilled rural migrant workers, their overall characteristics, role in the economy and their status within Chinese society. This analysis aims to prove that despite the fact that rural migrants represent an essential element of Chinese economy, and have contributed by a great deal to China's economic take-off, they are still a very discriminated group of Chinese society and are constantly facing violations of their rights.
Klíčová slova: low-skilled workers; internal migration; rural migrant workers; hukou

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů