Vliv systému účetního výkaznictví na finanční výkonnost obchodní korporace

Název práce: Vliv systému účetního výkaznictví na finanční výkonnost obchodní korporace
Autor(ka) práce: Prokešová, Gabriela
Vedoucí práce: Strouhal, Jiří
Oponenti práce: Roubíčková, Jaroslava
Diplomová práce se zabývá vlivem systému účetního výkaznictví na finanční výkonnost obchodní korporace. V rámci systému účetního výkaznictví jsou porovnávány české účetní předpisy a mezinárodní standardy účetního výkaznictví (IFRS). Vliv na finanční výkonnost je poté zkoumán prostřednictvím finanční analýzy. V teoreticko-metodologické části jsou nejprve definovány pojmy, postupy a metody užívané v jednotlivých systémech účetních výkaznictví, a poté je provedena komparativní analýza těchto systémů. Následuje teoretické vymezení finanční analýzy, a poté základní charakteristika obchodní korporace, která zahajuje praktickou část. Ta se dále zabývá finanční analýzou této firmy, přičemž jsou analyzována data pro každý účetní systém zvlášť. Cílem práce je poukázat na rozdílné hodnoty ukazatelů z finanční analýzy plynoucí z odlišností analyzovaných systémů účetního výkaznictví prostřednictvím konkrétní obchodní korporace a vysvětlit jejich příčiny.
Klíčová slova: České účetní předpisy; IFRS; Oceňování; Finanční analýza; ČD Cargo
Název práce: The Effect of System of Financial Reporting on Financial Performance of Business Corporation
Autor(ka) práce: Prokešová, Gabriela
Vedoucí práce: Strouhal, Jiří
Oponenti práce: Roubíčková, Jaroslava
This thesis deals with the effect of system of financial reporting on financial performance of business corporation. Czech accounting regulations and International financial reporting standards are compared within the framework of system of financial reporting. The effect on financial performance is then analysed through financial analysis. In theoretical-methodological part the terminology, approaches and methods used in individual systems are defined and then comparative analysis is performed. Theoretical definition of financial analysis follows and then basic information about business corporation is mentioned, which begins the practical part. Then financial analysis of the firm is performed whereas data are analysed separately for every system. The purpose of this thesis is to point out different values of indicators of financial analysis coming from differences of analysed systems of financial reporting through concrete business corporation and to explain their cause.
Klíčová slova: Czech accounting regulations; IFRS; Valuation; Financial Analysis; ČD Cargo

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie