Integrace počítačů Apple Mac do firemního prostředí

Autor(ka) práce: Světlík, Martin
Vedoucí práce: Bruckner, Tomáš
Oponenti práce: Rathouský, Tomáš
Podniková informatika prochází v posledních letech řadou změn. Čím dál tím více nejsou používaná zařízení závislá na platformě, ale na poskytovaných službách a úrovni bezpečnosti. Ke slovu se čím dál tím více dostávají technologie v cloudu a celá řada společností nabízí zaměstnancům možnost BYOD, tedy Bring Your Own Device. Tato práce se tak zaměřuje na integraci počítačů Apple Mac do firemního prostředí na základě analýzy dnešních přístupů a možností řešení integrace. Důležitou součástí práce je pak průzkum vybraných implementovaných řešení v České republice. Z obou části pak práce nabízí doporučení, která vycházejí z praktických zkušeností společností, které počítače Mac ve velké míře používají a řeší jejich integraci.
Klíčová slova: BYOD; OS X; macOS; ICT; Apple; Mac
Název práce: Integration of Apple Mac computers into corporate environment
Autor(ka) práce: Světlík, Martin
Vedoucí práce: Bruckner, Tomáš
Oponenti práce: Rathouský, Tomáš
Corporate informatics has undergone a number of changes in past few years. Used devices are becoming more independent from the OS, they rely more on provided services and the level of security. Cloud technologies are increasingly growing in significance and a large number of companies offer their employees BYOD (Bring Your Own Device). This thesis focuses on integration of Apple Mac computers into corporate environments, based on analysis of contemporary approaches and possibilities of dealing with integration. An important part of this thesis is research of chosen implemented solutions in the Czech republic. From both parts of this thesis it then offers recommendations, which are based on practical experience of companies that widely use and deal with integration of Mac computers.
Klíčová slova: macOS; OS X; ICT; Mac; BYOD; Apple

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií