Testování aplikací s využitím nástroje Robot Framework

Autor(ka) práce: Mačurová, Kateřina
Vedoucí práce: Buchalcevová, Alena
Oponenti práce: Doležel, Michal
Tato diplomová práce se zabývá metodikou Testování aplikací s využitím nástroje Robot Framework. Jejím hlavním cílem je vytvořit metodiku popisující přístup k automatizovanému testování aplikací s tímto nástrojem. Součástí vytvořené metodiky je příručka, která v době zadání této práce v českém jazyce k nástroji Robot Framework neexistovala. V práci jsou v souladu s dílčími cíli objasněny základní pojmy a uvedena východiska a přístupy k automatizovanému testování. Nedílnou součástí je i charakteristika a architektura nástroje Robot Framework, popis používaných knihoven, dalších zabudovaných nástrojů a syntaxe používané pro vytváření testovacích případů.
Klíčová slova: Robot Framework; EPFC; MMSP; testování softwaru; automatizované testování
Název práce: Application testing using Robot Framework
Autor(ka) práce: Mačurová, Kateřina
Vedoucí práce: Buchalcevová, Alena
Oponenti práce: Doležel, Michal
This thesis deals with the methodology used for application testing, using the Robot Framework. Its main objective is to develop a methodology which describes an approach to automated testing using this tool. An important part of the methodology is to design a user guide for the Robot Framework - at the time of writing this thesis assignment, this guide does not exist in the Czech language. In this thesis the basic concepts and approaches to automation testing in accordance with defined objectives are explained. An integral part of this is the description of the Robot Framework, its architecture and tools used, libraries, other built-in tools and the syntax used for creating test cases.
Klíčová slova: automated testing; Robot Framework; software testing; MMSP; EPFC

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií