Název práce: Analýza zabezpečení přístupu do internetového bankovnictví prostřednictvím mobilních zařízení
Autor(ka) práce: Hiršal, Michael
Vedoucí práce: Veber, Jaromír
Oponenti práce: Klíma, Tomáš
Předmětem bakalářské práce je analyzovat a zhodnotit vnější bezpečnost mobilních aplikací poskytující mobilní bankovnictví pro operační systém Android. Teoretická část je zaměřena na popsání předpokladů pro bezpečnostní analýzu a návrh technologického zabezpečení těchto aplikací. Navazující praktická část vychází z autorem získaných dat, ve kterých je zkoumána právě technologická bezpečnost. K prověření v praktické části byly vybrány produkty společností Air Bank, a.s. a Moneta Money Bank, a.s., které jsou jedněmi z aktuálních zástupců na českém bankovním trhu. Prověřovaná bezpečnostní úroveň obou aplikací a jejich porovnání je zahrnuto v závěru této práce.
Klíčová slova: spyware; TLS; SSL; mobilní zařízení; šifrování; zabezpečení přístupu; mobilní aplikace; hesla
Název práce: Analysis of security access to internet banking via mobile devices
Autor(ka) práce: Hiršal, Michael
Vedoucí práce: Veber, Jaromír
Oponenti práce: Klíma, Tomáš
The objective of this thesis is to analyze and review external security of mobile applications providing mobile banking on Android operating system. The theoretical section is aimed to describe the prerequisites for security analysis and the technological design of security for this kind of applications. Related practical section is based on the data acquired by the author in which the technological security is examined. Products of the companies Air Bank, a.s. and Moneta Money Bank, a.s. were selected to be examined in the practical section. These two companies are sample of the current Czech bank market. The examined level of security of both of the applications and their comparison are covered in the conclusion of the thesis.
Klíčová slova: SSL; mobile devices; spyware; passwords; encryption; mobile applications; access security; TLS

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky