Posouzení interní metodiky testování na konkrétním projektu a návrh vylepšení

Název práce: Posouzení interní metodiky testování na konkrétním projektu a návrh vylepšení
Autor(ka) práce: Hofrichterová, Kateřina
Vedoucí práce: Bruckner, Tomáš
Oponenti práce: Kodym, Oldřich
Diplomová práce je zaměřena na testování bankovního software. V první částí je obsažen úvod do problematiky, představen projekt včetně jeho cílů, charakteru aplikací, mojí role v něm. Dále je popsána metoda Case study používaná v průběhu práce. Firma je řešitelem projektu pro klienta. Prvním cílem je popsat firemní testovací metodiku, podle níž se v projektu postupovalo v průběhu, komparovat ji s dalšími metodikami s ohledem na jejich robusnost, míru organizace práce a tuzemské alokace. Druhým cílem práce je určení úzkých míst včetně stanovení zlepšení. Každý projekt je unikátní, proto je vždy vhodná jiná míra organizace. Způsob řízení tohoto projektu je agilní. Očekává se proto rámcové předvídání komplikací a následné řešení dalších oblastí až nastanou. Práce definuje příčinu úzkých míst jako je interní faktor (lidská práce), externí faktor (legislativní změny). Zmapován byl nejen současný stav, ale taktéž byla nastíněna příčina problému. Třetím a z pohledu přidané hodnoty nejdůležitějším cílem práce je verifikace návrhu řešení s odborníky. V práci jsem popsala způsoby řešení vzniklých problémů. Prodiskutovala jsem je jak s zaměstnanci na řešitelské straně, tak s lidmi z klientské firmy. Odborníci ze strany klienta znají dobře zvyklosti ve firmě a dokáží posoudit vhodnost vzhledem k charakteru společnosti. Spolupracovníci dodavatelské strany naopak mají bohaté zkušenosti z obdobných projektů. Jejich názor na problematiku může přinést efektivní, používaná doporučení. Největším přínosem je nejen jejich schválení, ale i následná realizace v průběhu konání celého projektu.
Klíčová slova: Testování; Metodika testování; Firemní testovací metodika; Case study
Autor(ka) práce: Hofrichterová, Kateřina
Vedoucí práce: Bruckner, Tomáš
Oponenti práce: Kodym, Oldřich
The thesis is focused on testing the banking software. The first part is contained introduction to the topic, introduced the project, including its objectives, the nature of the application, my role in it. Further described is a method Case study used throughout the work. The company is a researcher of the project for the client. The first objective is to describe the company's testing methodology by which the project progressed during, compare it with other methodologies with regard to their robustness, the degree of organization of work and domestic allocation. The second objective is to determine the bottlenecks including the determination of improvement. Each project is unique, so is suitable, another degree of organization. A control method of the project is agile. It is therefore expected framework anticipating complications and subsequent resolution of other areas to occur. The work defines the cause bottlenecks as the internal factor (human labor), external factors (legislative changes). Mapped was not only the current situation but also outlined the cause of the problem. And the third in terms of value-added most important goal is to design verification solutions experts. At work I described ways of solving problems. I woke them both employees solver side, so people from client companies. Experts from the client know good practices in the company and are able to assess the suitability due to the nature of society. Collaborators supply side, meanwhile, have extensive experience from similar projects. Their opinion on the issue can bring effective application of the Recommendation. The biggest benefit is not only the approval but also the subsequent implementation in the course of the entire project.
Klíčová slova: Testing methodology; Company test methodology; testing; Case study

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií