Ocenění firmy MSV Metal Studénka, a. s

Autor(ka) práce: Honc, Adam
Vedoucí práce: Strouhal, Jiří
Oponenti práce: Smrčka, Luboš
Cílem diplomové práce je stanovení tržní hodnoty podniku MSV Metal Studénka, a. s. k 31. 12. 2015. Práce je rozdělena na teoreticko-metodologickou a praktickou část. Teoreticko-metodologická část obsahuje vymezení pojmů, postupů a metod, které se týkají jednak problematiky oceňování podniku, ale zároveň i problematiky insolvenčního práva se zaměřením na restrukturalizaci podniku. V praktické části je následně aplikován teoretický podklad. Po úvodním představení podniku, včetně stručného popisu průběhu insolvenčního řízení, je provedena strategická a finanční analýza. Po zhodnocení finančního zdraví a budoucí perspektivy podniku následuje rozdělení aktiv na provozně nutná a nenutná, analýza a prognóza generátorů hodnoty, sestavení finančního plánu a vlastní ocenění. Pro výsledné ocenění podniku je použita výnosová metoda diskontovaných peněžních toků ve variantě volných peněžních toků pro vlastníky a věřitele (FCFF).
Klíčová slova: Insolvence; Reorganizace; Strategická a Finanční analýza; Ocenění podniku; Metoda DCF
Název práce: Valuation of the MSV Metal Studénka, a. s
Autor(ka) práce: Honc, Adam
Vedoucí práce: Strouhal, Jiří
Oponenti práce: Smrčka, Luboš
The aim of this thesis is to determine the market value of joint-stock company MSV Metal Studénka for 31. 12. 2015. The thesis is divided into theoretical-methodological and practical part. The former contains the definitions of terms, techniques and methods which relate to not only the problems of company appreciation but also insolvency law focusing on corporate restructuring. In the practical part, the theoretical groundwork is applied. After the initial introduction of the company including a brief description of the course of insolvency proceeding, a strategic and financial analysis is conducted. After the evaluation of the company's financial health and future perspective, a division of assets into operationally necessary and unnecessary, analysis and value generator prognosis, financial plan formulation and the evaluation itself follow. For the final company appreciation, the discounted cash flow method in the variant of free cash flow to the firm (FCFF) is used.
Klíčová slova: Insolvency; Reorganization; Strategic and Financial analysis; Company valuation; DCF method

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie