Autor práce: Nykodýmová, Barbora
Vedoucí práce: Zamazalová, Marcela
Osoba oponující práci: Pospíchal, Tomáš

Název práce: Obsahový marketing pro generování leadů v segmentu B2B vzdělávacích a poradenských služeb
Abstrakt: Cílem této diplomové práce je čtenáře seznámit s problematikou obsahového marketingu pro generování tzv. leadů, informací o potenciálních zákaznících, a zanalyzovat a navrhnout doporučení pro jeho uplatnění mezi subjekty v segmentu B2B vzdělávacích a poradenských služeb. Teoretická část práce diskutuje tři klíčové oblasti: specifika služeb a sektoru B2B, obsahový marketing a důvody jeho zapojení do marketingové strategie a problematiku generování leadů jako možnou metriku obsahového marketingu a obchodní nástroj. Praktická část zjišťuje přístup k problematice pohledem čtyř zástupců dodavatelů služeb a doplňuje jej úhlem pohledu jejich zprostředkovatele, společnosti IVITERA, která kolem svých mediálních, zejména internetových, projektů sdružuje jednu z největších B2B komunit v daném odvětví služeb na českém trhu. Výzkum byl realizován pomocí individuálních rozhovorů se zástupci všech pěti společností a doplněn analýzou sekundárních dat, leadů a klíčových slov poskytnutých zprostředkovatelem.
Klíčová slova: B2B; marketing služeb; lead; obsahový marketing; poradenství; business-to-business; vzdělávání

Studijní program a Studijní obor: Ekonomika a management/Podniková ekonomika a management
Název fakulty: Fakulta podnikohospodářská
Název katedry: Katedra marketingu

Překlad názvu: Content Marketing for Lead Generation in B2B Educational and Consulting Services
Abstrakt: The aim of this thesis is to acquaint the reader with the issue of content marketing for generating leads and information about potential customers, then to analyze and offer some recommendations for its further use among B2B suppliers of educational and consulting services. The theoretical part discusses three key topics: the specifics of the services and B2B sector; content marketing and the reasons for its inclusion in marketing strategy; and the issue of lead generation as a possible metric of content marketing and sales tool. The practical part of the thesis approaches this topic from the perspective of four representatives of service suppliers, complemented by a point of view of the mediate company IVITERA. This company brings together one of the largest B2B communities in the services sector on the Czech market within its (especially online) media projects. Research was conducted through individual interviews with representatives of all five companies and by an analysis of secondary data, leads and keywords provided by the mediate company.
Klíčová slova: consulting; lead; content marketing; education; B2B; business-to-business; marketing of services

Název fakulty: Faculty of Business Administration
Název katedry: Department of Marketing