Předpokládaný vývoj Business Intelligence aplikací v nadcházejících letech

Název práce: Predpokladaný vývoj Business Intelligence aplikácii v nadchádzajúcich rokoch
Jazyk práce: Slovensky
V tejto bakalárskej práci sa zaoberám vývojom Business Intelligence aplikácií. Hlavnou oblasťou je ich potenciálny vývojový smer v najbližších rokoch, venujem sa aj ich histórii a jednotlivým komponentom. K získaniu potrebných znalostí som preštudoval potrebné materiály a elektronické publikácie. V kapitole číslo 3 sa venujem vymedzeniu BI, v nasledujúcej píšem o jednotlivých komponentoch a v poslednej kapitole sa venujem vývoju v budúcnosti. Táto práca môže poskytnúť ucelené znalosti a trendy oblasti business intelligence čitateľom, ktorí sa zaujímajú o túto oblasť a hľadajú o nej komplexné informácie.
Klíčová slova: budúcnosť BI; systém podpory rozhodovania; komponent; Business Intelligence; vývoj
Název práce: Předpokládaný vývoj Business Intelligence aplikací v nadcházejících letech
Jazyk práce: Slovensky
V této bakalářské práci se zabývám vývojem Business Intelligence aplikací. Hlavní oblastí je jejich potenciální vývojový směr v příštích letech, věnuji se i jejich historii a jednotlivým komponentům. K získání potřebných znalostí jsem prostudoval potřebné materiály a elektronické publikace. V kapitole číslo 3 se věnuji definici BI, v příští píšu o jednotlivých komponentech a v poslední kapitole se věnuji vývoji v budoucnosti. Tato práce může poskytnout ucelené znalosti a trendy oblasti business intelligence čtenářům, kteří se zajímají o tuto oblast a hledají o ní komplexní informace.
Klíčová slova: vývoj; komponent; systém podpory rozhodování; Business Intelligence; budoucnost BI
Název práce: Expected development of Business Intelligence applications in the coming years
Jazyk práce: Slovensky
This thesis focuses on the development of Business Intelligence applications. The main area is the potential development in the coming years, history of business intelligence and individual components. To acquire the necessary knowledge, I studied educational materials and electronic publications. In Chapter 3 I focus on the definition of BI, in the following chapter I analyse individual components and the last chapter is dedicated to the development in the future. This thesis will provide comprehensive knowledge and trends in business intelligence to readers who are interested in this area and are looking for complex information.
Klíčová slova: development; Business Intelligence; future of BI; component; decision support systems

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky