Účinnost nástrojů internetového marketingu

Název práce: Účinnost nástrojů internetového marketingu
Autor(ka) práce: Mynář, David
Vedoucí práce: Stříteský, Václav
Oponenti práce: Zamazalová, Marcela
Diplomová práce se zabývá charakteristikou a porovnáním tří nástrojů výkonnostního marketingu na internetu - optimalizace pro vyhledávače (SEO), Pay per click reklam v sítích AdWords a Sklik a reklamou na sociální síti Facebook. V teoretické části analyzuje specifické výhody a omezení jednotlivých nástrojů a charakterizuje aktuální trendy ve vývoji těchto nástrojů. Praktická část srovnává SEO, PPC a Facebook reklamy z hlediska ceny a kvality návštěvy. Srovnání je provedeno na datech 74 klientů agentury Fresh Services z let 2014 až 2016. Zjišťuje statisticky významné rozdíly v cenách za návštěvu mezi nástroji, naopak zjištěné rozdíly v míře konverze se neprokázaly jako statisticky významné. V závěru práce poskytuje doporučení pro využití těchto nástrojů se zaměřením na malé a střední firmy.
Klíčová slova: SEO; PPC; Výkonnostní marketing; Facebook Ads; Míra konverze
Název práce: The Efficiency of Online Marketing Tools
Autor(ka) práce: Mynář, David
Vedoucí práce: Stříteský, Václav
Oponenti práce: Zamazalová, Marcela
This Master´s Thesis characterizes and compares three tools of the performance marketing on the internet - Search Engine Optimization (SEO), Pay-per-click advertising (PPC) and Facebook Ads. The theoretical part analyses specific advantages and limitations of each tool and current trends in the development of these tools. The application part compares SEO, PPC and Facebook in terms of the price and quality of visits. The comparison is performed on the data of 74 clients of the Fresh Services digital agency, gathered from 2014 to 2016. It identifies significant differences in prices for the visit among instruments, while the revealed differences in conversion rates have not been proven to be statistically significant. The conclusion provides recommendations for applying these tools to a marketing of small and medium enterprises.
Klíčová slova: Conversion rate; Facebook Ads; PPC; Performance marketing; SEO

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská