Název práce: Návrh uživatelského rozhraní a implementace aplikace pro vykonávání testů v nástroji TestLink
Autor(ka) práce: Skalický, Tomáš
Vedoucí práce: Buchalcevová, Alena
Oponenti práce: Veselka, Marcel
Cílem této diplomové práce je návrh uživatelského rozhraní a implementací aplikace, která slouží pro vykonávání testů v nástroji pro podporu testování TestLink. Tato aplikace má za cíl zefektivnit a zjednodušit proces vykonávání testů v tomto nástroji. Teoretická část práce je zaměřená na popis funkcí a rozhraní nástroje TestLink a jeho porovnání s dalšími podobnými nástroji. Praktická část se zabývá analýzou a návrhem uživatelského rozhraní a implementací vytvářené aplikace. Výstupem práce je kromě samotné aplikace také knihovna v jazyce PHP, která slouží pro komunikaci s programovým rozhraním nástroje TestLink a zjednodušuje tvorbu dalších podobných aplikací.
Klíčová slova: Testování softwaru; TestLink; návrh UX; PHP; XML-RPC
Název práce: Design of user interface and implementation of application for test execution in TestLink
Autor(ka) práce: Skalický, Tomáš
Vedoucí práce: Buchalcevová, Alena
Oponenti práce: Veselka, Marcel
The goal of this thesis is to design a user interface and to implement an application that is used for test execution in test management tool TestLink. This application is designed to streamline and simplify the process of test execution in this tool. The theoretical part of the thesis describes features and the interface of TestLink and compares it with other similar tools. The practical part is focused on analysis, user interface design, and implementation of the application. The outcome of this thesis is in addition to the application itself also a library written in PHP, which is used for communication with the application programming interface of TestLink and which simplifies the creation of similar applications.
Klíčová slova: PHP; XML-RPC; UX design; TestLink; Software testing

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií