Ocenění firmy Zetor Tractors, a.s

Autor(ka) práce: Richterová, Judita
Vedoucí práce: Strouhal, Jiří
Oponenti práce: Pinka, Dušan
Cílem této diplomové práce je ocenit společnost ZETOR TRACTORS a.s. Práce je koncipována do dvou částí. První - teoretická část obsahuje pojmy, postupy a metody, které je nezbytné definovat před samotným oceněním. Podrobněji je popsána strategická analýza a její součásti, finanční analýza, postup při sestavení finančního plánu a jednotlivé metody oceňování. V druhé praktické části jsou zmíněné metody aplikovány na společnost ZETOR TRACTORS a.s. V závěru diplomové práce je společnost oceněna metodou DCF ve formě entity a metodou EVA.
Klíčová slova: ocenění ; generátory hodnoty; ZETOR TRACTORS; finanční analýza; strategická analýza; hodnota podniku
Název práce: The Valuation of the Company ZETOR TRACTORS a.s
Autor(ka) práce: Richterová, Judita
Vedoucí práce: Strouhal, Jiří
Oponenti práce: Pinka, Dušan
The aim of this thesis is to evaluate the company ZETOR TRACTORS a.s. The diploma thesis is divided into two parts. The first one - theoretical part contains the terms, procedures and methods that must be defined before the actual valuation. It includes more detailed information about strategic analysis and its components, financial analysis, the procedure for making financial plan and the various valuation methods. The second part - practical part contains methods applied to the company ZETOR TRACTORS a.s. In the conclusion of the thesis the company is valued using DCF entity method and EVA.
Klíčová slova: valuation; value drives; financial analysis; ZETOR TRACTORS; enterprise value; strategic analysis

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie