Název práce: Doplnění interaktivního režimu vývojového prostředí BlueJ o podporu práce s datovody
Autor(ka) práce: Pešat, David
Vedoucí práce: Pecinovský, Rudolf
Oponenti práce: Pavlíčková, Jarmila
Hlavním cílem této práce je rozšířit stávající funkcionalitu vývojového prostředí BlueJ o možnost práce s datovody v interaktivním režimu. Tato nová funkcionalita napomáhá usnadnit a vylepšit výuku programování v rámci metodiky Architecture First. V první části se práce zabývá vývojovým prostředím BlueJ a rozebírá problémové progra-mové konstrukce, které nemají dostatečnou podporu v interaktivním režimu. Hlavní důraz je přitom kladen na datovody. Následující část práce navrhuje případné možnosti rozšíření, které by bylo vhodné zakomponovat do stávající funkcionality. Další část práce se zabývá analýzou navrhnutých změn. Závěrečná část práce se pak věnuje samotné realizací, kde je popisováno jakým způsobem autor při řešení postupoval.
Klíčová slova: generátor kódu; BlueJ; Datovody; Java; Architecture First
Název práce: Supplementing functionality of Integrated Development Environment BlueJ with possibility of working with streams in an interactive mode
Autor(ka) práce: Pešat, David
Vedoucí práce: Pecinovský, Rudolf
Oponenti práce: Pavlíčková, Jarmila
Main objective of this thesis is to extend existing functionality of Integrated Development Environment (IDE) BlueJ with possibility of working with streams in an interactive mode. This new functionality helps to falicitate and improve teaching of programming within the First Architecture methodology. First part of this thesis deals with IDE BlueJ and discusses problematic software con-structions which don´t have sufficient support in interactive mode. Main focus is put on streams. Another part of this thesis suggests possible options for extension which should be integrated to the existing functionality. Following part focuses on analysis of the proposed changes and final part discusses implementation itself and describes author´s process of realization.
Klíčová slova: Streams; Architecture First; Java; code generator; BlueJ

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií