Segmentace trhu pracích prostředků

Vedoucí práce: Koudelka, Jan
Osoba oponující práci: Rudolfová , Jana

Název práce: Segmentace trhu pracích prostředků
Abstrakt: Tato diplomová práce se zabývá segmentací trhu pracích prostředků v České republice. Cílem práce je najít diference a podobnosti mezi spotřebiteli a odkrýt takové segmenty, které budou vnitřně homogenní a vnějškově heterogenní, a následné navržení marketingového přístupu k jednotlivým segmentům. Teoreticko-metodologická část práce se věnuje teoretickému vymezení procesu segmentace trhu, přístupy k segmentace a jejími metodami. V této části práce je také vymezen trh pracích prostředků v České republice. Praktická část se zabývá samotnou segmentací trhu, a to jak na základě primárních, tak sekundárních dat. Výsledné segmenty jsou pak podrobně popsány a je pro ně navržen vhodný marketingový přístup k jejich efektivnímu oslovení.
Klíčová slova: faktorová analýza; marketing; shluková analýza; prací prosředky; segment; segmentace trhu

Studijní program a Studijní obor: Ekonomika a management/Podniková ekonomika a management
Název fakulty: Fakulta podnikohospodářská
Název katedry: Katedra marketingu

Název práce: Segmentace trhu pracích prostředků
Překlad názvu: Segmentation of the detergent market
Abstrakt: This Masters Thesis is focused on detergent market in the Czech Republic and its market segmentation. The goal of this thesis is to find differences and similarities between consumers and to uncover the segments which are internally homogeneous and externally heterogeneous, and to suggest a marketing approach for each segment. Theoretical part of this thesis is about theoretical explanation of the market segmentation process, different approaches to segmentation and methods of segmentation. There is also a description of the detergent market in the Czech Republic. The analytical part is focused on segmentation process itself. The segmentation is based on both primary and secondary data. The revealed segments are then described in detail. There is a suggested marketing approach how to effectively address each segment.
Klíčová slova: marketing; market segmentation; cluster analysis; segment; factor analysis; detergents

Název fakulty: Faculty of Business Administration
Název katedry: Department of Marketing