Metodika implementace open source ERP v MSP

Název práce: Metodika implementácie open source ERP v MSP
Jazyk práce: Slovensky
Táto práca sa zaoberá problematikou implementácie open source ERP systémov v prostredí malých a stredných podnikov. Hlavným cieľom práce je zostavenie metodiky implementácie open source ERP systémov. Naplneniu predchádza stanovanie manifestu, z ktorého metodika vychádza a zhodnotenie oblasti implementačných metodík. Popísaná metodika je následne overená pomocou prípadovej štúdie. Hlavným prínosom práce je zostrojená metodika, ktorá popisuje spôsob implementácie OS ERP podporujúci úspešné nasadenie podnikových informačných systémov a eliminujúci často sa vyskytujúce nedos-tatky.
Klíčová slova: metodika; open source; ERP; MSP
Název práce: Metodika implementace open source ERP v MSP
Jazyk práce: Slovensky
Tato práce se zabývá problematikou implementace open source ERP systémů v prostředí malých a středních podniků. Hlavním cílem práce je sestavení metodiky implementace open source ERP systémů. Naplnění předchází stanování manifestu, ze kterého metodika vychází a zhodnocení oblasti implementačních metodik. Popsaná metodika je následně ověřena pomocí případové studie. Hlavním přínosem práce je sestrojena metodika, která popisuje způsob implementace OS ERP podporující úspěšné nasazení podnikových informačních systémů a eliminující často se vyskytující nedostatky.
Klíčová slova: ERP; MSP; metodika; open source
Název práce: Implementation methodology of open source ERP in SME
Jazyk práce: Slovensky
This paper deals with the implementation of open source ERP systems in the area of small and medium-sized enterprises. The main objective of this work is to define an open source ERP implementation methodology, suitable for small and medium enterprises. This objec-tive is fulfilled partially by defining of manifesto, as way of thinking about this area and analysis of current state of available implementation methodologies. Newly described met-hodology is then verified by a case study. The main contribution of this work is the defini-tion of implementation methodology for open source ERP systems in area of SME focusing on frequently occurring insufficiencies and leading to successful deployment of company IS.
Klíčová slova: sme; open source; methodology; erp

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií