Nástupnictví v českých rodinných firmách

Název práce: Nástupnictví v českých rodinných firmách
Autor(ka) práce: Rabiňák, Ondřej
Vedoucí práce: Srpová, Jitka
Oponenti práce: Habrmanová, Blanka
Cílem této diplomové práce je identifikace faktorů úspěšného nástupnictví v českých rodinných firmách. Práce je rozčleněna do pěti kapitol. První kapitola je věnována předmětu a cíli diplomové práce. Druhá kapitola se zabývá teoretickými východisky podnikání, historií podnikání v České republice a teoretickými východisky týkající se rodinných firem. Obsahem třetí kapitoly je analýza výzkumů na téma nástupnictví u nás i ve světě. Čtvrtá kapitola je zaměřena na vlastní výzkum praktik nástupnictví v českých rodinných firmách. Pátá kapitola obsahuje identifikaci faktorů úspěšného nástupnictví.
Klíčová slova: rodinná ústava; rodinné podnikání; nástupnictví; Rodinné firmy
Název práce: Succession in Czech family owned businesses
Autor(ka) práce: Rabiňák, Ondřej
Vedoucí práce: Srpová, Jitka