Vliv světové ekonomické krize na mezinárodní obchod České republiky

Název práce: Vliv světové ekonomické krize na mezinárodní obchod České republiky
Autor(ka) práce: Sakhautdinov, Timur
Vedoucí práce: Drozen, František
Oponenti práce: Marková, Jana
Tato práce řeší dopady světové ekonomické krize na situaci v mezinárodním obchodě ČR. Zaměřil jsem se na zkoumání příčin krize a jejího dopadu na mezinárodní obchod. Zvolený problém jsem vyřešil pomocí indexních metod, dedukce, indukce a abstrakce. Provedeným výzkumem jsem zjistil konkretní dopady na teritoriální a komoditní strukturu českého obchodu. Hlavním zjištěním jsou dopady krize na objem a strukturu obchodu ČR z teritoriálního hlediska a podle klasifikace SITC.
Klíčová slova: Krize; obchod; dopad
Název práce: the impact of the global economic crisis on international trade of the Czech republic
Autor(ka) práce: Sakhautdinov, Timur
Vedoucí práce: Drozen, František
Oponenti práce: Marková, Jana
This thesis addresses the effects of the global economic crisis on the situation in the international trade of the Czech Republic. I focused on exploring the causes of the crisis and its impact on international trade. The chosen problem I solved by using index methods, deduction, induction, and abstraction. Carried out by the research I've found specific effects on the territorial and commodity structure of Czech trade. The main findings are the impact of the crisis on the volume and structure of trade of the Czech Republic from the territorial point of view and according to the classification of SITC.
Klíčová slova: Impact; crisis; trade

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací